Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 21:03

autor: Kamil Ostrowski

Intel Extreme Masters World Championship - wielkie emocje w Hanowerze

Dnia 5 marca 2013 roku rozpoczęły się wielkie finały siódmego sezonu Intel Extreme Masters. Podobnie jak na wielu innych e-sportowych wydarzeniach, tam również nie zabraknie Polaków. Mało tego – mamy już pierwsze sukcesy!

Do turnieju na platformie Starcraft II zakwalifikowali się dwaj Polacy – Grzegorz „MaNa” Komincz i Artur „Nerchio” Bloch. Pierwszy z nich ostatnio dużo trenował w Korei Południowej, można więc liczyć, że zaprezentuje się z dobrej strony. Mecze MaNy zostaną rozegrane jutro.

Intel Extreme Masters World Championship to inauguracja trwającego rok sezonu - Intel Extreme Masters World Championship - wielkie emocje w Hanowerze - wiadomość - 2013-03-05
Intel Extreme Masters World Championship to inauguracja trwającego rok sezonu

Już dziś jednak mamy powody do radości. Artur „Nerchio” Bloch, nie bez powodu zwany Królem Arturem, zakwalifikował się do play-offów, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie. Nasz rodak uległ jedynie przed Koreańczykami, z którymi ewidentnie nie mógł sobie poradzić. Miejmy nadzieję, że w fazie pucharowej znajdzie na nich sposób, bo mam wrażenie, że będzie ich tam sporo.

Intel Extreme Masters World Championship to pierwsze duże zawody, które rozgrywane są na platformie Starcraft II: Heart of the Swarm. Miłośnicy RTSów mogą więc liczyć na dużo nowych, niestosowanych wcześniej zagrań. Nowe jednostki na pewno zrobią swoje.

Dopiero jutro natomiast rozpoczną się zmagania na platformie League of Legends. Do walki o puchar staną dwie polskie drużyny – MeetYourMakers i Anexis Gaming. Druga z wymienionych ekip raczej nie jest wysoko notowana, pierwsza z kolei bardzo niemile zaskoczyła fanów podczas eliminacji do League of Legends Championship Series. Zobaczymy jak będzie, jednak radzę nie rozpalać w sobie nadziei. Rywalizacja będzie bardzo zaciekła.

Intel Extreme Masters World Championship 2013 odbywa się w Hanowerze, podczas targów elektroniki CeBIT 2013. Pula nagród dla obydwu wspieranych gier, czyli League of Legends i Starcraft II: Heart of the Swarm wynosi 250 000 dolarów amerykańskich. Zawody potrwają do soboty.