Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 19:25

autor: sathorn

Patch 3.03 do League of Legends - nowy system pingowania i wersja na komputery Apple

Rozwijania League of Legends ciąg dalszy. Riot Games, deweloper odpowiedzialny za ten tytuł, wypuścił kolejną łatkę. Graczy czekają nie tylko zmiany w balansie, ale także duża nowość – nowy system pingowania.

Pingowanie, czyli zaznaczanie miejsc na mapie, to jeden z najprostrzych sposobów porozumiewania się w League of Legends. To dzięki niemu możliwa jest szybka komunikacja między graczami, nawet jeżeli nie znają wspólnego języka.

Ostatnimi czasy często pojawiają się łatki do League of Legends - Patch 3.03 do League of Legends - nowy system pingowania i wersja na komputery Apple - wiadomość - 2013-03-05
Ostatnimi czasy często pojawiają się łatki do League of Legends

Rozszerzony system pingów oferuje w tej chwili, poza podstawowymi „uwaga” i „wycofać się” dodatkowe komunikaty. Zaznaczyć je można w okrągłym menu, które pojawia się po przytrzymaniu przycisków standardowo odpowiadających za wysłanie danych znaków. Nie przeszkadza to w żaden sposób w tradycyjnym stosowaniu pingów, może jedynie pomóc w dokładniejszej komunikacji z drużyną.

Najważniejsze zmiany w balansie dotknęły Kayle, która została dosyć mocno osłabiona, podobnie jak Xin Zhao, a także Tarica który przeszedł solidną metamorfozę, modyfikującą nieco jego rolę w grze. Największą nowinką wśród przedmiotów jest zmiana charakteru Blade of the Ruined King, poprzez dodanie pasywnej cechy, zapewniającej 40% dodatkowej szybkości ataku. Projektanci chcą, aby ten przedmiot był wybierany przez osoby grające postaciami nastawionymi na prędkość zadawania ciosów.

Warto również dodać, żę parę dni temu firma Riot Games udostępniła wersję beta League of Legends przeznaczoną na komputery Mac. Posiadacze komputerów Apple mogą więc teraz bez problemów stawać na Polach Sprawiedliwości.