Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2012, 18:14

autor: Adrian Werner

Inspirowana kultowym Cannon Fodder strzelanka Pineapple Smash Crew zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Pineapple Smash Crew to obiecująca niezależna strzelanka w stylu klasycznego Cannon Fodder. Jej twórcy właśnie ogłosili, że gra trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Z tej okazji opublikowano też nowy zwiastun.

Pineapple Smash Crew to doskonale zapowiadająca się niezależna pecetowa strzelanka powstająca w studiu Rich Make Game!. Jej autorzy ogłosili właśnie, że gra zadebiutuje 2 lutego tego roku na serwisie dystrybucji elektronicznej Steam. Z okazji ujawnienia daty premiery wypuszczono też nowy zwiastun.

Zespół Rich Make Game! pełnymi garściami czerpał z amigowych klasyków takich jak m.in. Alien Breed, The Chaos Engine, czy Cannon Fodder. Zwłaszcza wpływy tej ostatniej gry są widoczne już na pierwszy rzut oka. Pineapple Smash Crew to bowiem zręcznościowa strzelanka, w której kierujemy niewielkim oddziałem solidnie uzbrojonych żołnierzy. Kamera umieszczona jest wysoko nad głowami bohaterów, a zabawa sprowadza się do widowiskowych starć z kosmitami, zombiakami i robotami.

Do zabijania nieprzyjaciół wykorzystamy szeroki asortyment uzbrojenia, w tym karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, miny i różnorodne granaty. Nie zabraknie również pomysłowych gadżetów, takich jak tarcze energetyczne, teleportety czy hologramy. W starciach pomogą nam też aktywowane na krótki czas specjalne moce spowalniające czas, zwiększające zadawane obrażenia lub zapewniające kilkusekundową niezniszczalność.

Inspirowana kultowym Cannon Fodder strzelanka Pineapple Smash Crew zadebiutuje w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Przeżycie w grze wymagać ma nie tylko zręczności, ale również dobrego zmysłu taktycznego. Akcja toczyć się będzie na pokładzie legendarnego statku kosmicznego MotherLode, którego korytarze pełne są cennych artefaktów. Wszystkie poziomy generowane będą losowo. Nie ma więc obaw, że znudzimy się ograniczoną liczbą map.

Pineapple Smash Crew zaoferuje jedynie tryb dla pojedynczego gracza. Na razie nie znamy niestety planowanej ceny gry. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu:

Inspirowana kultowym Cannon Fodder strzelanka Pineapple Smash Crew zadebiutuje w przyszłym tygodniu - ilustracja #2
Inspirowana kultowym Cannon Fodder strzelanka Pineapple Smash Crew zadebiutuje w przyszłym tygodniu - ilustracja #3
Inspirowana kultowym Cannon Fodder strzelanka Pineapple Smash Crew zadebiutuje w przyszłym tygodniu - ilustracja #4
gry