Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Chaos Engine (1993) (PC)
OkładkaThe Chaos Engine (1993) (PC)

The Chaos Engine (1993) PC

The Chaos Engine to klasyczna strzelanina z widokiem z góry, przypominająca gry z serii Gauntlet, lub Alien Breed.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Chaos Engine (1993) Premiera PC

20lutego1993

producent: Bitmap Brothers wydawca: Renegade Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Chaos Engine (1993)

Shadowgrounds

Alien Breed: Tower Assault

Gauntlet II

Ekscentryczni naukowcy mają to do siebie, że jak już coś tworzą, to przeważnie ich eksperymenty wymykają się spod kontroli. Nie inaczej było w przypadku Barona Fortesque, który budując tytułową maszynę nie podejrzewał, że wkrótce zwróci się ona przeciwko swojemu „ojcu”, wpłynie na psychikę zwykłych ludzi, uzbroi ich po zęby i rozkaże siać wojnę, śmierć i zniszczenie...

The Chaos Engine to klasyczna strzelanina z widokiem z góry, przypominająca gry z serii Gauntlet, lub Alien Breed. Zadaniem gracza jest przebić się przez szesnaście najeżonych niebezpieczeństwami etapów, zabić po drodze wszystko co się rusza i w końcu zmierzyć się z piekielnym wynalazkiem.

Do wyboru jest sześciu najemników, różniących się pomiędzy sobą umiejętnościami (każdy z nich opisany jest za pomocą kilku współczynników) oraz arsenałem środków zagłady. Oprócz podstawowej broni, każdy z nich dysponuje także środkiem specjalnym, którym może być np. bomba niszcząca wszystko co znajduje się na ekranie, mapa okolicy tudzież inne, równie przydatne akcesoria. Grać można zarówno samemu, jak i w dwie osoby. W pierwszym przypadku sterowanie drugim najemnikiem obejmuje komputer. W tym miejscu trzeba oddać hołd autorom programu: sztuczna inteligencja stoi na naprawdę wysokim poziomie. Komputerowy gracz często wyrywa się do przodu i nieustannie atakuje wrogie monstra, czym odciąża grającego. Jakby tego było mało, potrafi też zbierać rozrzucone tu i ówdzie pieniądze, znajdować klucze, czyli generalnie robić rzeczy, które na ogół w innych grach pozostawia się tylko i wyłącznie graczowi.

Gra oferuje cztery zróżnicowane graficzne światy, które z kolei składają się z czterech „zwykłych” etapów. Żeby ukończyć daną planszę, trzeba nie tylko znaleźć wyjście, ale także uruchomić znajdujące się w różnych miejscach obeliski. Co dwa etapy za zarobione w czasie akcji pieniądze, można dokonywać usprawnień naszych bohaterów poprzez podnoszenie ich umiejętności. Po ukończeniu każdego ze światów, otrzymujemy natomiast specjalne hasło, które umożliwi kontynuowanie gry od tego właśnie miejsca.

The Chaos Engine uważana jest za jedną z najlepszych strzelanin, jakie kiedykolwiek ukazały się na komputerach PC. Ładna i czytelna oprawa wizualna, niezła muzyka (chociaż ustępująca wersji z Amigi) oraz duża dawka adrenaliny – wszystko to zadecydowało o jej niesłychanym powodzeniu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Chaos Engine (1993): 16+