Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2010, 10:15

autor: Sarge

Insane od Guillermo del Toro będzie trylogią

Ujawniona w ostatni weekend gra Insane, w której tworzenie zaangażowany jest reżyser Guillermo del Toro, nie będzie jednokrotnym wybrykiem jej twórców. Firma THQ wydająca ten tytuł dała bowiem do zrozumienia, że całość planowana jest jako trylogia.

Ujawniona w ostatni weekend gra Insane, w której tworzenie zaangażowany jest reżyser Guillermo del Toro, nie będzie jednokrotnym wybrykiem jej twórców. Firma THQ wydająca ten tytuł dała bowiem do zrozumienia, że całość planowana jest jako trylogia.

Pozwala na to wieloletnia umowa podpisana z autorem Labiryntu Fauna, na mocy której Insane ma być tylko pierwszym rozdziałem historii rozłożonej na trzy części. Del Toro został mianowany zewnętrznym dyrektorem kreatywnym projektu, ściśle współpracującym zarówno ze studiem Volition odpowiedzialnym za grę, jak i Dannym Bilsonem, wiceprezesem THQ.

Ten ostatni jest pewny, że wykorzystując talent znanego reżysera, deweloper będzie w stanie dostarczyć produkt pełny bogatej i satysfakcjonującej rozgrywki. W połączeniu z dużym wsparciem ze strony wydawcy to wszystko ma się złożyć na prawdziwie owocną współpracę i końcowy sukces.

Insane od Guillermo del Toro będzie trylogią - ilustracja #1

Nie mniej podekscytowany wydaje się być sam Guillermo de Toro: „Wraz z tą nową serią chcę zabrać graczy w miejsce, jakiego nigdy wcześniej nie widzieli, gdzie każde działanie sprawi, że będą zadawali sobie pytanie na temat ich własnego poczucia moralności i rzeczywistości. Firmy THQ i Volition są równie podekscytowane, by uczynić wizję stworzenia zupełnie nowego uniwersum jak najbardziej realną”.

Co ciekawe, oba podmioty nie wykluczają rozszerzenia marki na różne typy mediów. Zaznacza się, że choć THQ ma pełne prawa do produkcji gier z serii Insane, to del Toro mógłby stworzyć ewentualny film na tej podstawie. Na razie jednak nic takiego nie jest planowane, choć niewykluczone, że w przyszłości może zapaść jakaś decyzja w tym temacie.

Przy okazji uruchomiono oficjalną stronę Insane, na której póki co nie znajdziemy zbyt wiele zawartości. Za jej sprawą dostaliśmy za to ważne potwierdzenie, że dzieło studia Volition przygotowywane jest z myślą o pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Były to najbardziej prawdopodobne platformy docelowe, ale cieszymy się, że możemy je w końcu uznać za pewnik.

Na temat samej gry niewiele jeszcze wiadomo, ale też nie ma się czemu dziwić – jej premiera zapowiedziana jest dopiero na 2013 rok, a pierwsze prace rozpoczęły się zapewne niedawno. Del Toro określa swój projekt jako specyficzny typ horroru w stylu powieści H. P. Lovecrafta, pełen pomieszanych rozwiązań z różnych gatunków. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale osoba znanego reżysera powinna nam raczej zapewnić coś niekonwencjonalnego i nietuzinkowego – mamy nadzieję, że nie skończy się tylko na buńczucznych zapowiedziach.