Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2014, 13:47

autor: luckie

Industrial nową grą polskiego 11 bit studios

Na liście projektów dofinansowywanych przez Unię Europejską znalazła się gra Industrial, tworzona przez polski zespół niezależny 11 bit studios. Czym będzie nowa produkcja twórców serii Anomaly?

Aktualizacja: Otrzymaliśmy oświadczenie od przedstawiciela firmy 11 bit studios w sprawie nowej gry - "Tak, pracujemy nad grą, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie z UE, ale absolutnie nic nie mogę powiedzieć więcej. W tej chwili skupiamy się na This War of Mine".

Co takiego 11 bit studios szykuje tym razem?
Co takiego 11 bit studios szykuje tym razem?
Dorobek 11 bit studios
  1. Anomaly: Warzone Earth (2011)
  2. Anomaly: Korea (2012)
  3. Funky Smugglers (2012)
  4. Sleepwalker’s Journey (2012)
  5. Anomaly 2 (2013)
  6. Anomaly Defenders (2014)

Polskie 11 bit studios jest jedną z niezależnych ekip deweloperskich, którym przyznano dotację z Unii Europejskiej w ramach programu Creative Europe – Media. Z oficjalnej listy projektów wspieranych przez UE wynika, że kolejna gra 11 bit studios będzie zatytułowana Industrial. Unia przyznała polskiemu studiu kwotę 148 731 euro, czyli połowę całego budżetu. Niestety, poza tytułem oraz mniej więcej skalą produkcji, nie znamy żadnych konkretów, jeśli chodzi o jej tematykę, bądź zasady rozgrywki. Do tej pory zespół zasłynął ze strategicznej serii Anomaly, opartej na zasadach „odwróconego tower defense”. Studio dało światu także zręcznościowe Funky Smugglers oraz platformową grę logiczną Sleepwalker’s Journey. W grudniu ukazać ma się jeszcze jeden tytuł – This War of Mine, w którym wcielimy się w cywila usiłującego przetrwać wojenną zawieruchę.

Zapytaliśmy 11 bit studios o więcej informacji na temat Industrial – powiadomimy Was, gdy dowiemy się czegoś nowego.

  1. Oficjalna strona 11 bit studios