Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 11:13

autor: Draug

How to Survive zadebiutowało na rynku

Tak jak zapowiadano, wczoraj nastąpiła premiera How to Survive, survivalowej zręcznościówki z zombie w roli głównej. Na razie tytuł jest dostępny do pobrania na pecety i Xboksa 360 - w późniejszym terminie ukażą się dodatkowo edycje na PlayStation 3 i Wii U.

Największy boom na zombiaki mamy już chyba za sobą, lecz nie zniechęca to deweloperów do tworzenia kolejnych produkcji z ożywionymi zwłokami w roli głównej. Wczoraj zadebiutował kolejny taki tytuł – How to Survive, zręcznościówka z licznymi elementami survivalu. Gra ukazała się w wersji cyfrowej i póki co można ją pobrać poprzez Steama (na pecety) i Xbox Live (na Xboksa 360). Edycja na PlayStation 3 powinna trafić na rynek w ciągu kolejnych kilku tygodni.

Sugerowana cena produkcji wynosi 13,99 euro (w przeliczeniu ok. 58 zł) w przypadku wydania pecetowego i 54,99 zł dla wersji xboksowej, choć obecnie Steam oferuje tę pozycję w promocji – do końca miesiąca koszt jej zakupu będzie obniżony o 30 procent (do 9,79 euro).

Posiadacze pecetów i Xboksa 360 mogą już zastanawiać się nad tym, jak przeżyć, grając w How to Survive. - How to Survive zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2013-10-24
Posiadacze pecetów i Xboksa 360 mogą już zastanawiać się nad tym, jak przeżyć, grając w How to Survive.

Przypomnijmy, że za powstanie tytułu odpowiada niewielkie studio EKO Software, natomiast jego wydaniem zajęło się 505 Games, mające na koncie również uznane PayDay 2. W How to Survive wcielamy się w jedną z czterech postaci rozbitków, którzy wylądowali na wyspie opanowanej przez zombiaki. Tytuł nie polega na urządzaniu umarlakom radosnej jatki, jako że bohaterowie nie są szczególnie wytrzymali, a w dodatku gracz musi dbać, żeby mieli oni pożywienie, wodę i schronienie. Ponadto braki w uzbrojeniu zmuszają nas do konstruowania prowizorycznego oręża ze znalezionych materiałów. W How to Survive mamy do dyspozycji świat o otwartej strukturze, a poczynania protagonisty obserwujemy z perspektywy lotu ptaka.

Warto też wspomnieć, że omawiany tytuł został już przetestowany przez kilka redakcji (w wersji na Xboksa 360). Niestety, wygląda na to, że twórcom nie udało się w pełni zrealizować swoich zamiarów. Średnia ocen według serwisu Metacritic (wyciągnięta na podstawie pięciu recenzji) wynosi na tę chwilę 65 procent, a wystawione noty wahają się od 54 (IGN) do 90 punktów (Gaming Nexus). Testerzy skarżą się na różne elementy (jak system rzemiosła czy nie najlepsza oprawa audiowizualna), jednocześnie często wskazując na zaskakująco wciągającą rozgrywkę.

Na koniec przypominamy, że How to Survive w późniejszym terminie ukaże się również na konsolę Wii U.