Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 10:45

autor: Kamil Zwijacz

NBA Live 14 z zaawansowanym systemem dryblingu

Firma Electronic Arts zaprezentowała system dryblingu stworzony na potrzeby gry NBA Live 14. Składać będzie się on z trzech poziomów, zapewniając graczom moc atrakcji podczas zabawy. Jednocześnie studio Visual Concepts potwierdziło, że next-genowa edycja NBA 2K14 działać będzie w 60 klatkach na sekundę, w rozdzielczości 1080p.

Po długiej przerwie (ostatnia odsłona ukazała się w 2009 roku) na wirtualny parkiet wkrótce wybiegnie gra NBA Live 14, nad którą firma Electronic Arts pracuje w pocie czoła. Tytuł ma być przełomowy, realistyczny i dopracowany. Wszystko po to, by móc stanąć w szranki z obecnym królem wirtualnej koszykówki – NBA 2K14.

Jednym z najważniejszych elementów najnowszej gry sportowej EA będzie system dryblingu, podzielony na trzy poziomy. Deweloper opisał je dokładnie w tym artykule, ukazując przy okazji wszystko na krótkich na krótkich nagraniach (znajdziecie je w tej wiadomości).

Na pierwszym poziomie zawodnik, kontrolowany prawą gałką analogową, wykonuje podstawowe ruchy i uniki. Bardziej zaawansowany drugi poziom wymaga finezji i łączenia podstawowych zagrań, by wykiwać obrońcę oraz zrobić sobie miejsce na kolejną akcję. Ostatni, trzeci poziom, został zarezerwowany dla popisowych trików gwiazd.

System ten ma zapewnić jak najlepsze doznania płynące z rogrywki. Dodatkowo firma żywi nadzieję, że stanowić będzie on podstawę, rozwijaną w nadchodzących częściach NBA Live. Wszystko to brzmi i wygląda ciekawie, ale dopiero po premierze przekonamy się jak sprawdzi się na dłuższą metę.

Natomiast z konkurencyjnego obozu dotarło potwierdzenie, że NBA 2K14 na konsole nowej generacji będzie działać w 60 klatkach na sekundę, w rozdzielczości 1080p. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z materiałem wideo pochodzącym z najnowszej odsłony sportowej serii studia Visual Concepts, przygotowanym przez redakcję tvgry.pl. Obejrzycie go poniżej.

NBA Live 14 ukaże się na konsolach nowej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One) 19 listopada w Stanach Zjednoczonych (29 listopada w Europie na PlayStation 4). NBA 2K14 jest już dostępne na rynku w wersji na PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputery PC. Edycje dedykowane next-genom pojawią się 15 listopada (amerykańska premiera PlayStation 4, Europejczycy zagrają 29 listopada) i 22 listopada w przypadku Xbox One (niestety nie w Polsce).