Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 17:24

autor: Entelarmer

W Horizon Forbidden West nie zabraknie zróżnicowanych i niebezpiecznych maszyn

Nowe zdolności Aloy w Horizon: Forbidden West będą nieodzowne w starciach z mechaniczną fauną, która będzie bardziej niebezpieczna i zróżnicowana niż w Zero Dawn.

W SKRÓCIE:
  • studio Guerrilla Games opublikowało wpis poświęcony maszynom w Horizon: Forbidden West;
  • w grze zobaczymy nowe gatunki mechanicznych stworzeń, które będą bardziej zróżnicowane nie tylko audiowizualnie, ale też pod względem zachowania i słabych punktów.
  • roboty będą również bardziej mobilne i niebezpiecznie niż w Horizon: Zero Dawn.

Twórcy Horizon: Forbidden West omówili już wiele elementów kontynuacji historii Aloy, wliczając w to wygląd i nowe zdolności bohaterki. Jednakże seria Horizon to także – czy wręcz przede wszystkim – dzikie maszyny przemierzające postapokaliptyczny świat. To właśnie mechanicznej faunie poświęcony jest najnowszy wpis studia Guerrilla Games, który opublikowano na oficjalnym blogu marki PlayStation.

W Horizon: Forbidden West zobaczymy nie tylko starych znajomych z Zero Dawn, lecz także nowe gatunki mechanicznych stworzeń (niektóre z nich mogliśmy już podziwiać na dotychczasowych materiałach z gry). Po części będzie to wynikać z wprowadzenia nieobecnych w „jedynce” biomów, przy czym nie ma mowy tu o dodaniu prostych alternatywnych wariantów dotychczasowych robotów.

Deweloperzy chcą jeszcze bardziej zróżnicować poszczególne rodzaje maszyn, nie tylko pod względem audiowizualnym, lecz także zachowania i słabych punktów. Maxim Fleury (kierownik artystyczny ds. zasobów) zdradził, że każde mechaniczne stworzenie będzie można pokonać na wiele sposobów. Ważne okaże się także zwrócenie uwagi na zachowanie celu, na przykład gdy wykorzystamy pył wyrzucony przez kopiącą „bestię” jako zasłonę dymną, by podejść do niej bliżej.

Jednocześnie wiele robotów odznaczy się znacznie większą mobilnością niż w Zero Dawn, a nie zabraknie też egzemplarzy ciężko opancerzonych i uzbrojonych po zęby. W efekcie starcia z maszynami będą bardziej wymagające i nie obejdzie się bez wykorzystania nowych zdolności Aloy. Ponadto deweloperzy kładą większy nacisk na opcję rozpoznania i ułożenia planu przed walką oraz – w ostateczności – ucieczki z pola bitwy.

Jednakże nie zawsze będziemy musieli pokonać maszyny lub nawet z nimi walczyć, by wykorzystać je do własnych celów. Czasem warto będzie śledzić wybrane gatunki mechanicznych bestii, na przykład w trakcie poszukiwania specyficznego zasobu, który interesuje także dane stworzenie Natomiast w przypadku „oswojenia” maszyny będziemy mogli wpłynąć na jej zachowanie, by była bardziej lub mniej agresywna.

Horizon: Forbidden West zadebiutuje 18 lutego 2022 roku na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Forbidden West