Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 listopada 2015, 12:23

autor: Góral

Horizon Chase - wyścigowa perełka w stylu Lotusa dojechała na Androida

W dzisiejszej mobilnej perełce prezentujemy znakomitą grę wyścigową Horizon Chase od studia Aquiris Game. Produkcja dostępna była do niedawna tylko na iOS, ale od kilku dni mogą ja nabyć także użytkownicy Androida.

Już w momencie zapowiedzi w maju 2015 roku Horizon Chase jawiło się jako świetna produkcja dla miłośników gier wyścigowych oraz retro stylistyki. Kilka miesięcy później tytuł autorstwa studia Aquiris Game zajechał na urządzenia firmy Apple i co tu dużo pisać, projekt po prostu zarządził, zgarniając szereg pozytywnych opinii w mediach i pełno rozmaitych, branżowych nagród. Użytkownicy Androida z pewnością mieli więc czego zazdrościć osobom korzystającym z systemu iOS, ale kilka dni temu sytuacja się zmieniła, gdyż gra zadebiutowała na mobilnym OS-ie koncernu Google.

Zanim przejdziemy do krótkiego przedstawienia Horizon Chase, należy się kilka słów wyjaśnienia na temat modelu biznesowego produkcji. W wersji na iOS jest to gra płatna, którą wyceniono na 2,99 euro (około 13 zł). W przypadku Androida jest podobnie, jednak deweloperzy postanowili udostępniać grę w mocno ograniczonej wersji za darmo. Oznacza to, że pobierzecie ją bez ponoszenia żadnych kosztów i pobawicie się na pięciu trasach. Jeżeli spodoba Wam się to, co przygotowała ekipa Aquiris Game, wydajecie kilkanaście złotych na zakup pełnej wersji i cieszycie się wszystkimi torami, pojazdami itd.

Horizon Chase najłatwiej opisać jako nowoczesną, zręcznościową grę wyścigową, która jednak kurczowo trzyma się starych rozwiązań z czasów 16-bitowych konsol. Objawia się to nie tylko stylistyką graficzną, ale także gameplayem. Zabawa jest czysto zręcznościowa i na porządku dziennym są w niej ogromne prędkości, potężne drifty i częste używanie dopalacza. Co ciekawe, w grze występują rozmaite warunki pogodowe, wpływające na sterowność pojazdów, które dodatkowo możemy także modyfikować. Wszystko to uzupełnia niesamowity retro klimat, któremu nie sposób się oprzeć, zwłaszcza jeżeli należycie do grona starszych graczy.

Zabawa jest przednia i emocjonująca, a cena wręcz idealna dla tej klasy produkcji. Jeżeli więc nie mieliście do czynienia z Horizon Chase na sprzęcie, na którym widnieje nadgryzione jabłko, to może warto skusić się na zakup teraz? Zresztą co ja piszę? Nie „może warto”, ale trzeba, bo to po prostu świetna aplikacja!