Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2021, 11:02

autor: Entelarmer

Nowy gameplay z Hood: Outlaws & Legends

Twórcy Hood: Outlaws & Legends udostępnili nowy materiał z gry. Tym razem deweloperzy przygotowali gameplay Rangera z omówieniem jednej z czterech grywalnych klas.

Od zapowiedzi Hood: Outlaws & Legends twórcy gry tu i ówdzie podawali informacje na temat produkcji oraz kolejnych testów. Teraz firmy Sumo Digital i Focus Home Interactive rozpoczęły serię filmików poświęconych grze poszczególnymi klasami. Na pierwszy ogień poszedł specjalizujący się w walce dystansowej strzelec (Ranger), którego potencjał bojowy pokrótce omówił reżyser gry Andrew Willans.

Jak łatwo zgadnąć, bezpośrednią inspiracją dla strzelca był nikt inny jak sam Robin Hood (o czym zresztą wspomniano w grudniu przy okazji publikacji zwiastunów fabularnych klas), aczkolwiek możecie zapomnieć o fikuśnej czapeczce i zielonym stroju. Oprócz rażenia wrogów z daleka Ranger będzie posiadał strzały z liną, dzięki którym jego zespół dostanie się w trudno dostępne miejsca. Dodatkowo jego zdolność specjalna pozwoli na pewien czas oznaczyć wrogów, by byli bardziej widoczni dla sojuszników. Gdy jednak przyjdzie do walki w zwarciu, strzelec będzie musiał korzystać z uników, granatów błyskowych oraz – w ostateczności – swojej najpotężniejszej zdolności w postaci pocisku zapalającego o sporym polu rażenia.

Hood: Outlaws & Legends zadebiutuje 10 maja na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Na razie twórcy ograniczają się do zamkniętych testów, aczkolwiek niewykluczone, że przed premierą gry doczekamy się otwartej bety. Niestety, nie mamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

  1. Oficjalna strona gry Hood: Outlaws & Legends
  2. 12 obiecujących gier RPG ze Steama, na które nie czekacie, a powinniście