Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2023, 13:51

Hogwarts Legacy zadziwia graczy żyjącym światem, niespodzianek nie brakuje

Świat Dziedzictwa Hogwartu ma wiele do zaoferowania, zaskakując graczy nieoczekiwanymi (a czasem zabawnymi) wydarzeniami.

Źródło fot. Midjourney.
i

Minął już ponad miesiąc od premiery Dziedzictwa Hogwartu, ale ten swoisty prequel nadal fascynuje graczy. Po części jest to zasługą żyjącego świata Hogwarts Legacy, który nawet po dziesiątkach godzin gry potrafi zaskoczyć nieoczekiwanymi spotkaniami.

Zgodnie z konwencją sandboxów, w trakcie przemierzania otwartego świata gracze mogą natknąć się na losowe wydarzenia. Niektóre z nich zdarzają się na tyle rzadko, że nawet po osiągnięciu maksymalnego, 40. poziomu postaci nie zobaczymy ich ani razu.

Spotkanie ze smokiem porywającym krowę (albo mijającym nas w locie) poza terenami Hogwartu robi spore wrażenie, ale zdarzają się jeszcze ciekawsze wydarzenia. Może się zdarzyć, że nasze starcie z bandytami w Zakazanym Lesie przerwie stado centaurów atakujących wszystkich wokół. Albo w trakcie lotu zobaczymy „romansującą” parę hipogryfów.

Jednakże nie musimy się udawać poza Hogwart, by być świadkami ciekawych scen. Na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa (oraz wioski Hogsmade) nie raz i nie dwa natkniemy się zabawne sytuacje. Przynajmniej dla postronnych, bo uczniowi otrzymującemu wyjca raczej nie jest do śmiechu, gdy wszyscy wokół mogą usłyszeć jego rodzica krzykiem wytykającego swojemu dziecku różne przewinienia (albo niekibicowanie „jedynej słusznej” drużynie quidditcha).

Najwyraźniej tu również twórcy popisali się różnorodnością. Nawet po kilkudziesięciu godzinach można usłyszeć nowe kwestie dialogowe lub stać się mimowolnie uczestnikami losowego zdarzenia – od spotkań z duchami (niestety, także z poltergeistem Irytkiem) przez rozłoszczone zbroje i bałwany po uczniów w nietypowych sytuacjach (na przykład lewitujących wskutek pomyłki kolegów).

Hogwarts Legacy zadziwia graczy żyjącym światem, niespodzianek nie brakuje - ilustracja #1
Irytek daje się we znaki uczniom Hogwartu. Źródło: Avalanche Software / Warner Bros. Interactive Entertainment..

Powyższe przykłady bynajmniej nie wyczerpują listy ciekawych sytuacji, na jakie możemy się natknąć w Dziedzictwie Hogwartu. Jeśli jakieś spotkania lub rozmowy szczególnie zapadły Wam w pamięć, zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Przypomnijmy: Hogwarts Legacy zmierza też na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Na dwóch pierwszych gra zadebiutuje 5 maja, a na „pstryczku” 25 lipca.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej