Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2023, 07:35

Wiemy, ile osób gra w Hogwarts Legacy na Steam [Aktualizacja]

Hogwarts Legacy, mimo problemów z wczesnym dostępem na Steamie, radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Gracze, którzy złożyli preorder na wersję Deluxe, tłumnie odwiedzają świat magii i czarodziejstwa.

Źródło fot. Warner Bros
i

Wczorajszy rekord Hogwarts Legacy na Steamie wyniósł ponad 489 tys. osób grających jednocześnie. To już jeden z najlepszych wyników pośród gier singleplayer w historii platformy Valve (Cyberpunk 2077 i Elden Ring osiągnęły odpowiednio 1,05 mln i 953 tys. użytkowników jednocześnie, ale za to Fallout 4 – 472 962), a przecież ciągle mamy do czynienia jedynie z wcześniejszym dostępem do gry dla nabywców edycji Deluxe. Jest szansa, że weekend po jutrzejszej, oficjalnej premierze będzie wyjątkowo ciekawy.

Od wczoraj gracze na konsolach obecnej generacji i PC mogą cieszyć się rozgrywką w Hogwarts Legacy w ramach wczesnego dostępu, zapewnionego osobom, które kupiły grę w preorderze w wersji Deluxe.

Nie obyło się jednak bez zgrzytów na Steamie. Chociaż teoretycznie każdy posiadacz preorderu Deluxe na PC powinien uzyskać dostęp do gry od godz. 19:00, to w praktyce masa graczy zgłaszała problemy z jej uruchomieniem. Pomimo problemów wielu osobom i tak udało się grę „odpalić” i w nią zagrać.

Wszyscy chcą być czarodziejami

Portal SteamDB, prowadzący skrupulatne statystyki dotyczące steamowych premier, podał pierwsze dane nt. liczby graczy przebywających w świecie Hogwarts Legacy. W czarodziejskim action RPG przebywa ponad 416 tys. osób (dane na godz. 17:45).

Podkreślmy raz jeszcze, że chodzi tylko o osoby grające w Hogwarts Legacy we Wczesnym Dostępie, co może wskazywać na to, że w dniu premiery liczba ta może urosnąć drastycznie. Otwartym pozostaje pytanie, czy Avalanche Software będzie gotowe na potencjalny szturm graczy, skoro nawet steamowy Wczesny Dostęp sprawiał problemy.

Kontrowersje nie szkodzą

Wygląda na to, że Hogwarts Legacy wcale nie zaszkodził medialny szum wokół autorki serii książek o Harrym Potterze i całego Wizarding World – J.K Rowling. Sytuacja ciągnie się już od kilku lat, a zapoczątkowały ją nieprzychylne wypowiedzi skierowane do osób transpłciowych.

Część graczy namawiała do bojkotu gry, jednak, jak widać, fani uniwersum Harry’ego Pottera chcą się po prostu dobrze bawić, a recenzje udowadniają, że tytuł jest im w stanie dać w tym względzie naprawdę dużo.

Przypominamy, że oficjalnie wrota Hogwartu otworzą się 10 lutego dla posiadaczy PS5, XSX/S oraz PC. Posiadacze PS4 i XOne będą musieli poczekać do 4 kwietnia, a gracze Nintendo Switch – do 25 lipca.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej