Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2023, 20:35

Kultowy Hitman sprzed 17 lat powróci w nowej wersji, ale nie na PC

Hitman: Krwawa Forsa trafi na nowe platformy, ale nie będą to ani PlayStation 5, ani Xbox Series X/S.

Źródło fot. IO Interactive.
i

Studio IO Interactive zapowiedziało Hitman: Blood Money – Reprisal. Projekt powstający we współpracy z zespołem Feral Interactive będzie odświeżeniem czwartej odsłony skrytobójczej serii (wydanej pierwotnie w 2006 roku) w ramach obchodów 25-lecia istnienia dewelopera. Zwiastun produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli spodziewacie się kolejnego remastera na pecety i najnowsze konsole, musimy Was rozczarować. Blood MoneyReprisal ukaże się jesienią na urządzeniach mobilnych (Android / iOS), by następnie zimą trafić na Nintendo Switcha. Na razie nie podano dokładnych dat premier.

W opisie zwiastuna wspomniano także, że gra zostanie wzbogacona o elementy nieobecne w oryginale, w tym nową minimapę oraz tryb instynktu znane z późniejszych odsłon serii. Ponadto wersja na systemy Android i iOS pozwoli na dostosowanie sterowania na ekranie dotykowym, a nawet wykorzystanie w grze myszy i klawiatury komputerowej. Na razie nie potwierdzono, czy którekolwiek z tych nowinek trafią do Hitmana: Krwawej forsy w wersji na inne platformy (PC, PS4, XOne).

Kultowy Hitman sprzed 17 lat powróci w nowej wersji, ale nie na PC - ilustracja #1

Hitman na 25. rocznicę założenia studia IO Interactive.Źródło: IO Interactive.

Kolejna wizyta serii na urządzeniach mobilnych to tylko jedna z atrakcji przygotowanych przez dewelopera. IO Interactive udostępniło infografikę przedstawiającą nowości związane z 25. rocznicą studia. Poza Blood Money – Reprisal twórcy organizują garść wydarzeń w ramach Hitmana 3 (czy też Hitmana: World of Assassination, jak wolą grę nazywać dziś deweloperzy, przekształciwszy ją w platformę łączącą zawartość trzech ostatnich odsłon serii), przede wszystkim wyzwania nagradzające graczy specjalnymi strojami.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej