Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 11:48

Hitman 3 - import map z Hitman 2 już dostępny na PC

Zgodnie z obietnicami, studio IO Interactive udostępniło mechanizm pozwalający graczom pecetowym na import map z Hitmana 2 do gry Hitman 3.

Gracze pecetowi wreszcie mogą bezpłatnie zaimportować do Hitmana 3 lokacje z poprzedniej odsłony cyklu, czyli gry Hitman 2. Na oficjalnej stronie serii opublikowano poradnik, w którym wytłumaczono, jak to zrobić.

Cała procedura nie należy do skomplikowanych. Wystarczy zalogować się na konto IOI, a po potwierdzeniu, że posiadamy wcześniejszą część serii otrzymamy dostęp do DLC nazwanego Hitman 2 Access Pass. Ten sam system można wykorzystać do zaimportowania elementów pierwszej części tej trylogii, czyli gry Hitman.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie z przenoszeniem lokacji na PC spowodowane jest tym, że obecnie Hitman 3 dostępny jest wyłącznie w Epic Games Store, podczas gdy wcześniejsze odsłony sprzedawane były także m.in. na Steamie. W przypadku Hitmana problem był mniejszy, gdyż gra znajduje się w ofercie EGS, a do tego była przez pewien czas rozdawana za darmo w tym serwisie. Inaczej jest w przypadku Hitmana 2, który do tej pory nie ukazał się w Epic Games Store.

Początkowo na PC miało w ogóle nie być możliwości importowania lokacji z H2 na Steamie i gracze mieli być zmuszeni do ponownego zakupu tej zawartości w formie DLC. Reakcja na to była tak negatywna, że twórcy wycofali się z tej decyzji i obiecali, że przygotują system pozwalający na przenoszenie elementów z Hitmana 2 do Hitmana 3.

Przypomnijmy, że Hitman 3 zadebiutował 20 stycznia tego roku na pecetach (w ramach Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra okazała się dużym sukcesem. Koszty produkcji zwróciły się w niecały tydzień od premiery.

  1. Hitman 3 wymiata! Recenzja najlepszej gry z Agentem 47
  2. Hitman 3 - poradnik, solucja
  3. Hitman 3 – strona oficjalna