Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2023, 10:10

Niespodzianka Microsoftu nieoczekiwanym hitem stycznia [Aktualizacja]

Hi-Fi RUSH pojawiło się niespodziewanie nie tylko na pokazie Developer_Direct. Nowa gra twórców Ghostwire: Tokyo od razu trafiła na Xboxy i PC oraz do usługi Game Pass.

Źródło fot. Tango Gameworks | Bethesda Softworks.
i

Hi-Fi Rush okazało się cichym hitem stycznia. Gra cieszy się wielkim uznaniem na Steamie (305 recenzji, z czego 99% jest pozytywnych) i robi szum w social mediach. Przypominamy, że tytuł można też sprawdzić w ramach Game Passa na PC i Xboxach.

Starfield – ku wielkiemu (i zupełnie niezrozumiałemu) zaskoczeniu niektórych widzów – nie pojawił się w trakcie transmisji Developer_Direct. Jednakże Microsoft przygotował inną niespodziankę. Studio Tango Gameworks nie tylko zaprezentowało nową grę, ale też podało jej bardzo rychłą datę premiery. Hi-Fi Rush od twórców Ghostwire: Tokyo ukazało się już dziś na Xboxa Series X/S oraz pecetach (w tym na Steamie oraz w Epic Games Store).

Deweloper opisuje swoje dzieło jako „rytmiczną grę akcji”, w której świat porusza się do taktu muzyki. Gracze wcielą się w Chaia, chłopaka pragnącego zostać gwiazdą rocka, i zmierzą się z mechanicznym kombinatem. Wszystko przez „drobny” wypadek, wskutek którego serce bohatera zostało połączone z odtwarzaczem muzyki.

Wygląda więc na to, że czekają nas muzyczne pojedynki, w których każda akcja bohatera będzie wykonywana w rytm piosenek takich artystów jak The Prodigy, Nine Inch Nails czy The Black Keys (choć chyba niezupełnie tak, jak ma to miejsce w Crypt of The Necrodancer). Całość uzupełnia komiksowa oprawa wizualna.

Więcej na temat gry dowiecie się z poniższego filmiku (z polskimi napisami).

Warto dodać, że – jak inne gry wydane pod egidą Microsoftu – Hi-Fi Rush trafiło od razu do usługi Game Pass na PC i Xboxach, a twórcy udostępnili pełną polską wersję językową. Na Steamie i w Epic Games Store gra kosztuje 129 złotych, a w sklepie Microsoftu zapłacimy za nią 134,99 zł. Ponadto dostępna jest też droższa Edycja Deluxe.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej