Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 września 2016, 15:35

Hero Emblems 2 - zapowiedziano kontynuację jednej z najlepszych hybryd match-3 i RPG

Studio HeatPot Games zapowiedziało Hero Emblems 2, czyli kontynuację wyśmienitej mobilnej produkcji, która łączyła elementy match-3 i RPG.

Wydane na początku 2015 roku Hero Emblems pozostaje jedną z najciekawszych i najlepszych hybryd łączących grę logiczną match-3 z elementami RPG. Dlatego ucieszyła nas wiadomość, że autorzy, czyli ludzie ze studia HeatPot Games, pracują już nad kontynuacją.

Gra otrzymała tytuł Hero Emblems 2 i została zapowiedziana podczas targów Tokyo Game Show. Twórcy udostępnili pierwszy zwiastun i poinformowali, że gra ukaże się w przyszłym roku. Na razie potwierdzono tylko wersję na iOS-a.

Niestety, twórcy poskąpili konkretów odnośnie fabuły i zmian w mechanizmach rozgrywki. Z zwiastuna wynika, że pokierujemy nową drużyną bohaterów, w skład której wejdzie mężczyzna i kobieta oraz para człekokształtnych zwierząt. Na filmiku możemy także zobaczyć, że zasady zabawy pozostaną generalnie takie same, a podczas przygód zmierzymy się zarówno z nowymi wrogami, jak i tymi z poprzedniej odsłony.

Tak jak w pierwszym Hero Emblems, rozgrywka skoncentruje się przede wszystkim na toczeniu turowych bitew. Potyczki wykorzystają mechanikę match-3. Górę ekranu zajmie okno z postaciami i wrogami, a pod nim umieszczona zostanie plansza z 56 polami, na które losowo wrzucane będą różne symbole. Wszystkie czynności, takie jak ataki, obrona czy leczenie, aktywować będziemy poprzez takie manipulowanie symbolami, aby utworzyć ciąg minimum trzech tego samego typu. Im dłuższy będzie ciąg, tym silniejsza okaże się przypisana mu akcja.

Na to wszystko nałożone zostaną elementy RPG, w postaci rozbudowanej fabuły, prowadzenia rozmów, ograniczonej eksploracji oraz przede wszystkim mechaniki gromadzenia punktów doświadczenia, która pozwoli nam rozwijać talenty każdego członka drużyny w ramach jego indywidualnego drzewka umiejętności.

Pierwsze Hero Emblems było wyśmienicie opracowane, a do tego jego zaletą był fakt, że gra nie posiadała żadnych mikropłatności, co w przypadku tytułów z elementami match-3 jest wyjątkowo rzadkie. Mamy nadzieję, że kontynuacja pójdzie w tym samym kierunku.

HeatPot Games – oficjalna strona studia