Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2018, 09:00

autor: Aquma

Hello Neighbor sprzedało się w 500 tys. egzemplarzy

Stworzone przez studio Dynamic Pixels Hello Neighbor sprzedało się w 500 tys. egzemplarzy. Informację tę przekazał za pośrednictwem Twittera twórca serwisu Steam Spy, Sergiej Galjonkin.

Nietypowa skradanka autorstwa Dynamic Pixels sprzedaje się nie najgorzej. - Hello Neighbor sprzedało się w 500 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2018-02-05
Nietypowa skradanka autorstwa Dynamic Pixels sprzedaje się nie najgorzej.
HELLO NEIGHBOR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Dynamic Pixels
  2. Wydawca: tinyBuild Games
  3. Gatunek: skradanka
  4. Platformy: PC, XOne
  5. Data premiery: 8 grudnia 2017 r.

Znany ze stworzenia SteamSpy Sergey Galyonkin poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że Hello Neighbor – wydana z końcem zeszłego roku nietypowa skradanka, w której wcielamy się w rolę chłopca szpiegującego podejrzanego sąsiada – sprzedaje się całkiem nieźle. Do klientów trafiło już 500 tys. egzemplarzy tego tytułu, choć warto odnotować, że znajdował się on w programie Wczesnego Dostępu, związku z czym na osiągnięcie tego rezultatu miał nieco więcej czasu niż sugeruje data premiery.

Omawiana produkcja cieszy się największą popularnością pośród posiadaczy Xboksa One – zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Wydanie na komputery osobiste poradziło sobie gorzej. Co ciekawe, najsłabszy rezultat zanotowała na ogół popularna pośród graczy platforma Steam – w przypadku Hello Neighbor większym zainteresowaniem cieszyła się wersja sprzedawana za pośrednictwem strony producenta.

Hello Neighbor sprzedało się w 500 tys. egzemplarzy - ilustracja #2

Przypominamy, że gra Hello Neighbor zadebiutowała na Xboksie One oraz komputerach PC w grudniu 2017 r. Omawiany tytuł zdecydowanie nie zaskarbił sobie sympatii recenzentów – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi zaledwie 38-44% (w zależności od platformy). Na naszym portalu produkcja studia Dynamic Pixels otrzymała od Czarnego Wilka notę zaledwie 3/10, co czyni ją jedną z najniżej ocenionych gier minionego roku.

  1. Recenzja gry Hello Neighbor - sąsiad z piekła rodem? Nie, gra z piekła rodem
  2. Dynamic Pixels – strona oficjlana