Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2018, 12:25

autor: AlexB

Hearthstone - znamy datę premiery rozszerzenia Wiedźmi Las

Poznaliśmy datę premiery Wiedźmiego Lasu, czyli kolejnego dodatku do popularnej karcianki Hearthstone. Zanim ona nastąpi, na platformie Twitch odbędzie się stream, podczas którego dokończona zostanie prezentacja wszystkich 135 nowych kart.

Tradycją stało się już to, że między oficjalną zapowiedzią kolejnych dodatków do Hearthstone'a, czyli niezwykle popularnej darmowej karcianki od firmy Blizzard, a ich premierą nie mija zbyt wiele czasu. Nie inaczej jest w przypadku Wiedźmiego Lasu. Po raz pierwszy mogliśmy o nim usłyszeć na początku marca. Zdradzono wówczas, że rozszerzenie zadebiutuje za około miesiąc. I tak się faktycznie stanie. Jak poinformowali przedstawiciele giganta z Irvine, premiera Wiedźmiego Lasu będzie miała miejsce 12 kwietnia.

W Wiedźmim Lesie kryje się mnóstwo niebezpieczeństw. - Hearthstone - znamy datę premiery rozszerzenia Wiedźmi Las - wiadomość - 2018-04-06
W Wiedźmim Lesie kryje się mnóstwo niebezpieczeństw.

Dodatek Wiedźmi Las wprowadzi do Hearthstone'a 135 nowych kart. Przez ostatni miesiąc były one stopniowo ujawniane (można je obejrzeć między innymi tutaj), lecz wiele z nich jest jeszcze owianych tajemnicą. Zostanie to nadrobione podczas specjalnej audycji na żywo, prowadzonej przez Bena Brode’a, głównego projektanta gry, oraz popularnego komentatora esportowego Seana Plotta. Odbędzie się ona 9 kwietnia o 20:00 czasu polskiego na platformie Twitch.

Nowy dodatek jak zwykle oznacza nowy wygląd planszy. - Hearthstone - znamy datę premiery rozszerzenia Wiedźmi Las - wiadomość - 2018-04-06
Nowy dodatek jak zwykle oznacza nowy wygląd planszy.
WIEDŹMI LAS W SKRÓCIE:
  • 135 kart;
  • 4 nowe mechaniki;
  • tryb fabularny dla pojedynczego gracza;
  • premiera – 12 kwietnia 2018 roku na PC, Androidzie i iOS.

Rozszerzenie Wiedźmi Las będzie istotne w dwojaki sposób. Po pierwsze, wprowadzi ono do Hearthstone'a kilka nowych, interesujących mechanik. Chodzi między innymi o Zryw, czyli podobną do Szarży umiejętność, która pozwala danej jednostce na zaatakowanie wrogich stronników natychmiast po jej przywołaniu, lecz na możliwość zadania obrażeń bohaterowi przeciwnika musi odczekać jedną turę, oraz Echo, dzięki której po rzuceniu zaklęcia lub stwora w naszej ręce pojawi się jego upiorna kopia, którą również będziemy mogli zagrać (o ile mamy na to wystarczająco dużo many). Do tego dochodzi jeszcze tryb fabularny dla pojedynczego gracza, przypominający doskonale znane lochy z dodatku Koboldy i katakumby. Wcielimy się w nim w jednego z czterech nowych bohaterów, których zadaniem jest pokonanie zła znajdującego się w tytułowym Wiedźmim Lesie. Aby to zrobić, muszą rzecz jasna wygrać szereg karcianych pojedynków.

Po drugie, wraz z premierą dodatku Wiedźmi Las zakończy się Rok Mamuta, a rozpocznie Kruka. Oznacza to, że ze standardowego trybu rozgrywki wypadną trzy rozszerzenia – Przedwieczni Bogowie, Pewnej nocy w Karazhanie oraz Ciemne zaułki Gadżetonu. Zawiedzionym takim obrotem sprawy przypominamy, że kartami pochodzącymi z tych dodatków wciąż będzie można zagrać w trybie Dziczy.

Pamiętaj - długi karciane u upiorów to nie przelewki. - Hearthstone - znamy datę premiery rozszerzenia Wiedźmi Las - wiadomość - 2018-04-06
Pamiętaj - długi karciane u upiorów to nie przelewki.

Osoby zainteresowane rozszerzeniem Wiedźmi Las wciąż mogą składać zamówienia przedpremierowe. Za 49,99 euro (około 209 złotych) otrzymają oni 70 pakietów kart oraz specjalny rewers. Ponadto wszyscy, którzy zalogują się do Hearthstone'a przez pewien czas po premierze dodatku, otrzymają zupełnie za darmo trzy pakiety oraz losową, klasową legendarną kartę. To jeszcze nie koniec niespodzianek. Osoby, które wygrają 10 meczów w trybie standardowym, otrzymają nowy portret bohatera dla Druida. Szykuje się zatem intensywny tydzień dla wszystkich fanów Hearthstone'a.