Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2013, 11:28

autor: luckie

Hearthstone: Heroes of Warcraft – Blizzard zaprasza do bety

Studio Blizzard Entertainment zaprasza graczy do udziału w zamkniętej becie Hearthstone: Heroes of Warcraft. Przypominamy, że ma to być darmowa gra karciana, nastawiona na sieciowe pojedynki. Twórcy radzą nie przywiązywać się do talii zdobytych podczas bety – po jej zakończeniu konta testerów zostaną zresetowane.

Wojna nie zawsze musi być brutalna i krwawa - Hearthstone: Heroes of Warcraft – Blizzard zaprasza do bety - wiadomość - 2013-09-06
Wojna nie zawsze musi być brutalna i krwawa

Trwają już zamknięte beta-testy Hearthstone: Heroes of Warcraft – gry karcianej w uniwersum Warcrafta. Od środy wysyłane są zaproszenia dla osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w becie. Proces ten odbywa się stopniowo, zatem jeśli jeszcze nie otrzymaliście e-maila od studia Blizzard Entertainment, nic straconego. Ponadto wciąż da się zgłaszać swoją kandydaturę.

Testy nie są objęte klauzulą poufności, dlatego Blizzard zachęca do dzielenia się z innymi swoimi odczuciami, zrzutami ekranu i filmami z rozgrywką. Twórcy przypominają, że konta testowe zostaną zresetowane po zakończeniu bety, co oznacza, że talie kart i poziomy zdobyte przed premierą gry nie zostaną przeniesione do pełnej wersji Hearthstone. Powodem tego jest konieczność dokonania zmian w balansie rozgrywki na podstawie uwag grających. Jeśli zdecydujecie się na tym etapie skorzystać z mikrotransakcji, po premierze gry otrzymacie równowartość wydanych pieniędzy w wirtualnej walucie.

Z okazji startu bety uruchomiono polskie profile gry na Facebooku i Twitterze. Rodzimy dystrybutor uspokaja, że choć w tym momencie czcionka w polskiej wersji Heartstone jest niejednolita (chodzi o polskie znaki), to do premiery problem ten zostanie naprawiony. Próbek polskiego dubbingu możecie posłuchać w tym miejscu.

Do produkcji Hearthstone: Heroes of Warcraft przystąpił 15-osobowy zespół, złożony z najbardziej doświadczonych członków studia Blizzard. Tworząc Hearthstone sięgnęli do swojej dawnej miłości do stołowych karcianek i postanowili połączyć ten rodzaj gier z rozrywką elektroniczną. Ich celem było stworzenie gry epickiej w jakości, ale niewielkiej w skali. W rezultacie Hearthstone zaoferuje nieco mniej poważne spojrzenie na fantastyczne uniwersum znane z takich serii, jak strategiczny Warcraft czy MMORPG World of Warcraft. Będzie to darmowa gra sieciowa, stawiającą na pojedynki online rozgrywane przy pomocy kolekcjonowanych przez graczy kart.