Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2013, 11:49

autor: Draug

Torchlight II – studio Runic Games nie ma w planach przeniesienia gry na konsole

Studio Runic Games, twórcy udanego hack’n’slasha Torchlight 2, oznajmiło, że nie planuje stworzenia konsolowej wersji swojego dzieła. Dotyczy to zarówno platform sprzętowych obecnej, jak i następnej generacji.

Po sukcesie, jaki odniosły obie części hack’n’slasha Torchlight, niejeden gracz spodziewał się przeniesienia wydanej w ubiegłym roku drugiej odsłony na konsole. Niestety, w odpowiedzi na pytanie zadane przez redaktorów serwisu VG24/7 twórcy gry, studio Runic Games, odpowiedzieli, że nie mają w planach przygotowania konwersji na Xboksa, PlayStation ani żadną inną platformę sprzętową tego typu – zarówno obecnej, jak i nowej generacji.

Pierwszy Torchlight udowodnił, że można stworzyć udanego hack’n’slasha na konsole. - Torchlight II – studio Runic Games nie ma w planach przeniesienia gry na konsole - wiadomość - 2013-09-06
Pierwszy Torchlight udowodnił, że można stworzyć udanego hack’n’slasha na konsole.

Nadzieje na wydanie konsolowych edycji Torchlight II są tym bardziej żywe, że pierwsza odsłona w niecałe dwa lata po premierze pecetowego wydania ukazała się dodatkowo na Xboksa 360 (planowany był też port na PlayStation 3, ale zrezygnowano z niego na skutek wydania edycji xboksowej przez firmę Microsoft). Co więcej, wersja ta osiągnęła nawet większy sukces i sprzedała się lepiej niż wydanie na „blaszaki”.

Biorąc pod uwagę powyższe, wydawać by się mogło, że druga odsłona doczeka się przeniesienia na konsole jak najszybciej. Nie wiemy, jakie dokładnie powody stoją za brakiem takich planów. Możemy jednak przypuszczać, że ma to związek z przedłużającymi się pracami nad wersją gry przeznaczoną na komputery Mac, opóźnianymi przez „nieprzewidziane komplikacje”. Na całą sytuację rzutuje też prawdopodobnie przygotowywanie przez studio Runic Games kolejnego, nieujawnionego jeszcze projektu.

Podobieństw do Diablo w grze nie brakowało. Ale czy komuś to bardzo przeszkadza? - Torchlight II – studio Runic Games nie ma w planach przeniesienia gry na konsole - wiadomość - 2013-09-06
Podobieństw do Diablo w grze nie brakowało. Ale czy komuś to bardzo przeszkadza?

Przypomnijmy, że seria Torchlight została zapoczątkowana w 2008 roku przez byłych pracowników firmy Blizzard. Twórcy wykorzystali doświadczenie nabyte dzięki współtworzeniu serii Diablo, implementując w swojej produkcji sprawdzone rozwiązania. Dodali też kilka elementów, których studio z Irvine nie umieściło w swoim dziele. O tym, jak udany okazał się wydany w ubiegłym roku Torchlight II, możecie sobie przypomnieć, wracając do naszej recenzji: