Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2013, 11:55

autor: Adrian Werner

DCS WWII: Europe 1944 – ruszył Kickstarter nowego symulatora twórców IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator

Twórcy serii IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator (studia RRG i Eagle Dynamics) uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, której celem jest zgromadzenie pieniędzy potrzebnych na dokończenie symulatora lotniczego DCS WWII: Europe 1944.

Na serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka na projekt DCS WWII: Europe 1944, czyli nowy symulator, który powstaje wspólnymi siłami twórców serii Digital Combat Simulator i IL-2 Sturmovik. Autorzy muszą uzbierać minimum 100 tysięcy dolarów do 5 października tego roku. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już prawie 20 tys. dolarów, więc produkcja nie powinna mieć większych problemów z osiągnięciem sukcesu.

  1. DCS WWII: Europe 1944 – strona Kickstartera

Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera planowana jest na wrzesień przyszłego roku. Natomiast w maju ruszy zamknięta beta dla osób, które wsparły Kickstartera. DCS WWII: Europe 1944 oparte zostanie na modelu Free-2-Play. Podstawowa wersja zaoferuje tereny Normandii oraz trzy samoloty - Republic P-47D-28 Thunderbolt, Supermarine Spitfire Mk IX oraz Messerschmitt Bf-109K-4. Kolejne maszyny oraz teatry działań dostępne będą jako płatne moduły. Na podobnych rozwiązaniach oparto koncentrujący się głównie na współczesnych maszynach DCS World. Oba tytuły mają być zresztą do pewnego stopnia kompatybilne ze sobą.

Każdy samolot wymodelowany zostanie z olbrzymim przywiązaniem do detali. - DCS WWII: Europe 1944 – ruszył Kickstarter nowego symulatora twórców  IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator - wiadomość - 2013-09-06
Każdy samolot wymodelowany zostanie z olbrzymim przywiązaniem do detali.

DCS WWII: Europe 1944 budzi zainteresowanie głównie za sprawą osób jego twórców. Gra jest bowiem owocem współpracy znanej z serii Digital Combat Simulator i Flanker firmy Eagle Dynamics z nowym zespołem RRG Studios, którego założycielem jest Oleg Maddox, czyli ojciec cyklu IL-2 Sturmovik. Przy takiej ekipie produkcyjnej nikogo raczej nie zdziwią zapowiedzi bardzo wysokiego poziomu realizmu. Symulacja ma być tak dokładna, że gracze podczas nauki sterowania zamiast korzystać z dołączonej do gry dokumentacji będą mogli oprzeć się wyłącznie na autentycznych podręcznikach dla pilotów biorących udział w starciach II wojny światowej.

Twórcy chcą odtworzyć największe powietrzne bitwy z tego okresu i w każdej z nich będziemy mogli latać w barwach wszystkich stron konfliktu. Mocną stroną gry ma być sztuczna inteligencja. Autorzy opracują szereg jej wariantów, tak abyśmy walczyli nie tylko przeciwko asom, ale również żółtodziobom. Przebieg starć urozmaici system dynamicznej pogody, która wpłynie na zachowanie maszyn i widoczność.

Nie zabraknie również trybu wieloosobowego, choć na razie nie zdradzono żadnych konkretów na jego temat. Ponadto fani uzyskają dostęp do edytora pozwalającego na tworzenie zarówno pojedynczych misji, jak i całych kampanii.

DCS WWII: Europe 1944 – ruszył Kickstarter nowego symulatora twórców  IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator - ilustracja #2 W przyszłym roku będziemy świadkami bratobójczego starcia ludzi, którzy stworzyli serię IL-2 Sturmovik. Poza DCS WWII: Europe 1944 do sprzedaży trafi bowiem również IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad. Drugi z tych tytułów powstaje w znanym z Rise of Flight zespole 777 Studios, do którego dołączyło wielu ludzi, którzy nie podążyli za Olegiem Maddoksem do RRG Studios.