Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka DCS WWII: Europe 1944 (PC)

DCS WWII: Europe 1944 PC

DCS WWII: Europe 1944 to opracowany przez firmę RRG Studios symulator lotu, który koncentruje się na podniebnych starciach z czasów II wojny światowej. Gra stawia na realizm i każda maszyna zachowuje się tak jak w rzeczywistości.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka DCS WWII: Europe 1944 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DCS WWII: Europe 1944 to symulator lotu odtwarzający powietrzne bitwy z okresu II wojny światowej. Gra jest owocem współpracy znanej z serii Digital Combat Simulator i Flanker firmy Eagle Dynamics z zespołem RRG Studios, którego założycielem jest Oleg Maddox, czyli ojciec cyklu IL-2 Sturmovik.

Zgodnie z tytułem, produkcja koncentruje się na wirtualnej rekonstrukcji starć mających miejsce w Europie w roku 1944. Szczególną uwagę poświęcono Lądowaniu w Normandii. Wszystkie tereny zostały drobiazgowo opracowane w oparciu o współczesne zdjęcia satelitarne, mapy historyczne oraz ówczesne fotografie. W każdej bitwie możemy opowiedzieć się po którejkolwiek stronie konfliktu. Dostępny jest również tryb multiplayer oraz edytor pozwalający na tworzenie zarówno pojedynczych misji, jak i całych kampanii.

DCS WWII: Europe 1944 stawia na realizm. Każdy samolot został opracowany z olbrzymim przywiązaniem do detali, a jego zachowaniem w powietrzu rządzi zaawansowany silnik fizyczny. Symulacja jest tak dokładna, że gracze podczas nauki sterowania mogą oprzeć się wyłącznie na autentycznych podręcznikach dla pilotów biorących udział w starciach II wojny światowej, zamiast korzystać z dołączonej do gry dokumentacji.

Mocną stroną gry jest sztuczna inteligencja. Autorzy opracowali szereg jej wariantów, tak abyśmy walczyli nie tylko przeciwko asom, ale również żółtodziobom. Przebieg starć urozmaica system dynamicznej pogody, która wpłynie na zachowanie maszyn i widoczność.

DCS WWII: Europe 1944 oparte jest na modelu Free-2-Play. Podstawowa wersja oferuje tereny Normandii oraz trzy samoloty - Republic P-47D-28 Thunderbolt, Supermarine Spitfire Mk IX oraz Messerschmitt Bf-109K-4. Kolejne maszyny oraz teatry działań dostępne będą jako płatne moduły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DCS WWII: Europe 1944

12+

DCS WWII: Europe 1944 – ruszył Kickstarter nowego symulatora twórców  IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator
DCS WWII: Europe 1944 – ruszył Kickstarter nowego symulatora twórców IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator

wiadomość6 września 2013

Twórcy serii IL-2 Sturmovik oraz Digital Combat Simulator (studia RRG i Eagle Dynamics) uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, której celem jest zgromadzenie pieniędzy potrzebnych na dokończenie symulatora lotniczego DCS WWII: Europe 1944.