Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Battle of Britain II: Wings of Victory (PC)

Battle of Britain II: Wings of Victory PC

Druga odsłona symulatora lotniczego, w którym przenosimy się do czasów II wojny światowej. Twórcy podeszli do tematu w dość ciekawy sposób, gdyż umożliwili uczestniczenie w akcji w skórze pilota lub dowódcy.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Battle of Britain II: Wings of Victory (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2005

26lipca2006

pudełko PL

Kontynuacja wydanej w roku 2001 symulacji lotniczej zatytułowanej Rowan’s Battle of Britain. Po raz kolejny jesteśmy świadkiem starcia dwóch wielkich sił, kiedy to w roku 1940 piloci uczestniczyli w serii potyczek powietrznych nad Wielką Brytanią, decydujących o przyszłych losach Europy.

Po ustaleniu strony konfliktu możemy przełączać się pomiędzy dwoma typami rozgrywki: pilota i dowódcy. Jako dowódca mamy wpływ niemal na wszystkie decyzje, zapadające na polu bitwy. Pod naszą kontrolą znajdują się samoloty, jednostki naziemne oraz budynki (fabryki, lotniska, stacje radarowe). Z kolei zakładając mundur pilota możemy wsiąść do Spitfire’a, niemieckiego Messerschmitta, czy bombowca nurkującego Stuka, zostawiając dowodzenie wojną komputerowemu A.I. Nic nie stoi na przeszkodzie zająć również pozycję działonowego w modelach Dornier Do17, Heinkel He111 i Ju-88. Dla każdej maszyny autorzy przygotowali szczegółowy i autentyczny wirtualny kokpit, dlatego też możemy m.in. wychylać głowę podczas kołowania i dowolnie zmieniać widok. Samoloty posiadają swoją charakterystykę, co wymaga od gracza opanowania zasad sterowania poszczególnych modeli. Istnieje możliwość wyboru trybu zręcznościowego, pozwalającego mniej cierpliwym graczom skupić się na samej zabawie.

Odtworzono również warunki pogodowe, panujące podczas poszczególnych bitew. Oprócz tego gracz może sam określić opady, zachmurzenia czy burze, dynamicznie zmieniające się w ciągu dnia. Wszystko to ma wpływ na rozgrywkę, gdyż sztuczna inteligencja przeciwnika bazuje na tych podobnych przyrządach nawigacyjnych co gracz. Pogoda ma także wpływ na informacje otrzymywane od naziemnych stacji radarowych, oraz od pojedynczych obserwatorów, rozmieszczonych w całej Wielkiej Brytanii.

Gra oferuje możliwość wykonywania pojedynczych misji, uczestniczenia w całej kampanii, oraz rozgrywkę po sieci LAN i w internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Battle of Britain II: Wings of Victory

Klasyfikacja PEGI Battle of Britain II: Wings of Victory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Battle of Britain II: Wings of Victory

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza), 500 MB HDD
Gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni
Gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni

wiadomość11 sierpnia 2005

Firma GMX Media aktualnie poinformowała, że jej najnowsza produkcja, czyli gra Battle of Britain II: Wings of Victory pojechała do tłoczni i 26 sierpnia trafi na półki sklepowe u naszych zachodnich sąsiadów. Niestety nadal nie wiemy, czy i kiedy ten tytuł pojawi się w Polsce.