Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2020, 10:03

autor: Adrian Werner

Harry Potter pokazał moc, Hogwarts Legacy hitem YouTube

Zwiastun Hogwarts Legacy przekroczył 10 mln wyświetleń na kanale YouTube konsol PlayStation. Żaden inny materiał na tym kanale nie osiągnął tego wyniku w takim tempie.

Dwa tygodnie temu, podczas wirtualnej imprezy PlayStation 5 Showcase, ujawniono grę Hogwarts Legacy, czyli RPG-a osadzonego w uniwersum marki Harry Potter, nad którym pracuje studio Avalanche Software. Zapowiedzi produkcji towarzyszył pierwszy trailer i zainteresowanie nim okazało się ogromne.

Wczoraj zwiastun Hogwarts Legacy na oficjalnym kanale YouTube konsol PlayStation przekroczył 10 milionów wyświetleń. Żaden inny materiał nie osiągnął tego wyniku w takim tempie na tym kanale. W chwili pisania tej wiadomości licznik już prawie osiągnął 11 mln. W ciągu najbliższych kilku tygodni trailer najpewniej wejdzie do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmików w historii tego kanału – aby tego dokonać, musi przebić zwiastun Final Fantasy VII z E3 2015, który ma obecnie 15,9 mln wyświetleń uzbieranych w ciągu pięciu lat.

Oczywiście należy pamiętać, że powyższy wynik Hogwarts Legacy dotyczy jedynie kanału PlayStation. Zwiastun obejrzano najpewniej kilkukrotnie więcej razy, gdyż dostępny jest on na niezliczonych kanałach, nie mówiąc już o alternatywnych serwisach.

Harry Potter pokazał moc, Hogwarts Legacy hitem YouTube - ilustracja #1
Wirtualny Hogwart zacznie przyjmować uczniów w przyszłym roku.

Wyniki oglądalności pokazują, że zainteresowanie grą jest ogromne. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Harry Potter to wciąż jedna z najmocniejszych marek we współczesnej popkulturze, a gracze od dawna czekali na wysokobudżetowe RPG osadzone w tym uniwersum.

Najpewniej więc gra okaże się wielkim przebojem pomimo kontrowersji związanych z twórczynią tej marki, czyli pisarką J.K. Rowling. Emocje w mediach społecznościowych są ogromne – na TikToku pojawił się nawet trend palenia książek tej autorki, ale niekoniecznie musi to przekładać się na niższe wyniki sprzedaży gry. Będąca wydawcą firma Warner Bros. Interactive woli jednak dmuchać na zimne i wydała niedawno oświadczenie, w którym zapewnia, że Rowling nie jest zaangażowana w prace nad projektem studia Avalanche Games.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy