Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 stycznia 2022, 17:10

autor: Patryk Kubiak

Powstaje fanowski serial o Harrym Potterze. Pierwszy odcinek już w sieci

O Harrym Potterze powstało mnóstwo fanowskich wariacji. Teraz za zrobienie fanowskiego serialu w tym uniwersum zabrał się kolektyw specjalizujący się w tworzeniu kina niezależnego. Wygląda nieźle!

Harry Potter ciągle rozpala wyobraźnię. Powstaje fanowski miniserial osadzony w uniwersum znanym z książkowych przygód młodego czarodzieja. Pierwszy odcinek jest już dostępny w sieci, a cały projekt można wesprzeć finansowo.

Produkcja nosi tytuł The Order. Za jej powstanie odpowiada grupa o nazwie PhoenixWorksFilms Limited. Poniżej możecie obejrzeć premierowy epizod, który prezentuje się – jak na dzieło niemające wielkiego zaplecza finansowego – naprawdę dobrze.

Jak piszą o sobie twórcy serialu, są niezależną firmą, założoną w 2016 roku z inicjatywy Victora De Almeidy i zajmującą się produkcją filmów. Motorem napędowym dla całego przedsięwzięcia była chęć tworzenia efektownych wizualnie historii, które miałyby zdolność oddziaływania na widzów poprzez tematy i jakość, jakich nie spotyka się w kinie niskobudżetowym.

Współzałożycielem spółki była Shirley Grana, „długoletnia mentorka” Victora. Wkrótce niewielki początkowo projekt przeistoczył się w prężnie działający kolektyw autorów, których celem stało się „przekraczanie kolejnych granic w sferze kina niezależnego”.

Od momentu powstania PhoenixWorksFilms wyprodukowało sześć filmów krótkometrażowych. Są to: Cain (2016), The Bear (2017), I’ll Always Love Tuesdays (2018), The Chair (2019), Ride with the Guilt (2019) i Persephone (2019).

Powstaje fanowski serial o Harrym Potterze. Pierwszy odcinek już w sieci - ilustracja #1
Plakat produkcji

Zespół zawiesił działalność z powodu pandemii, ale nabrał rozpędu w 2021 roku. Obecnie zajmują się trzema krótkimi metrażami i wspomnianym serialem internetowym w uniwersum Harry’ego Pottera. W planach PhoenixWorksFilms na 2022 jest nakręcenie sześciu następnych produkcji, które mają zostać opublikowane w końcówce bieżącego i na początku przyszłego roku.

  1. Strona internetowa kolektywu PhoenixWorksFilms Limited
  2. Oficjalny kanał YouTube PhoenixWorksFilms Limited