Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2024, 20:47

autor: Maciej Gaffke

Han Solo jako inspiracja dla bohaterki Star Wars: Outlaws. Kay nie będzie jednak miała „pewności siebie ani sposobu bycia” legendarnego przemytnika

Julian Gerighty, reżyser kreatywny Star Wars: Outlaws, wypowiedział się szerzej o głównej bohaterce gry i ujawnił, czym różni się ona od popularnego Hana Solo.

Źródło fot. Ubisoft
i

Podczas wczorajszej prezentacji Ubisoft Forward otrzymaliśmy obszerny gameplay z gry Star Wars: Outlaws, dzięki któremu mogliśmy lepiej przyjrzeć się głównej bohaterce – Kay Vess. Więcej o jej osobowości oraz analogiach pomiędzy nią i kultowym Hanem Solo powiedział Julian Gerighty, reżyser kreatywny produkcji, w wywiadzie dla serwisu Entertainment Weekly.

Ci, którzy oglądali „klasyczną” trylogię Gwiezdnych wojen, na pewno wiedzą, że Han Solo nie należał do najuczciwszych. Ba, można określić go nawet jako pierwszorzędnego opryszka. Mimo to twórcy zainspirowali się właśnie tą postacią przy tworzeniu Kay Vess, dopiero stawiającej swoje pierwsze kroki w przestępczym świecie. Gerighty tak wypowiedział się o protagonistce Outlaws.

Nie ma pewności siebie ani sposobu bycia Hana Solo, uczy się podstaw. Ściemnia, dopóki nie dostanie tego, czego chce. Ale nie robi tego ze stuprocentową pewnością. Po prostu ryzykuje.

Właśnie początki Vess w środowisku przestępczym są niejako źródłem humoru w grze Ubisoftu. Jak zaznacza reżyser kreatywny, opracowywana gra nie jest „mroczą odsłoną uniwersum”, ale ma być zbliżona klimatem do oryginalnych trzech części przygód w odległej galaktyce. Jej ukończenie zajmie średnio od 25 do 30 godzin, a „wymaksowanie” – od 50 do 60.

Warto również wspomnieć o aktorce Humberly González, użyczającej głosu Kay Vess i także biorącej udział w rozmowie z serwisem. Według niej Solo może być wzorem dla bohaterki, która spostrzegła go zamrożonego w karbonicie w pałacu Jabby (scena z trailera). Zaznaczmy – akcja Outlaws rozgrywa się między filmem Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi.

Star Wars: Outlaws trafi na sklepowe półki 30 sierpnia 2024 roku. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xboxaxh Series X/S w polskiej wersji językowowej w formie napisów.

  1. Star Wars Outlaws to niezła gra, która jednak nie dorasta do moich oczekiwań od Gwiezdnych wojen

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej