Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 20:35

autor: Pirlond

Halo: The Master Chief Collection trafi na PC? Tak sugeruje Major Nelson

Niewykluczone, że Halo: The Master Chief Collection – zestaw odświeżonych czterech pierwszych odsłon cyklu Halo – może trafić także na PC. Tak przynajmniej zasugerował Major Nelson we wpisie na swoim Twitterze.

Major Nelson sugeruje, że Halo: The Master Chief Collection może pojawić się na PC. - Halo: The Master Chief Collection trafi na PC? Tak sugeruje Major Nelson - wiadomość - 2015-06-18
Major Nelson sugeruje, że Halo: The Master Chief Collection może pojawić się na PC.

Microsoft coraz chętniej przenosi na komputery osobiste produkcje dostępne pierwotnie tylko na swoich konsolach. Najpierw na blaszakach pojawiło się Fable Anniversary, później także Dead Rising 3 oraz Ryse: Son of Rome, a w czasie trwających jeszcze targów E3 potwierdzono, że na PC-ty zawita również Gears of War: Ultimate Edition. Nic więc dziwnego, że właściciele pecetów mają coraz większy apetyt na tytuły z Xboksa One. Jednymi z najbardziej pożądanych są gry z Master Chiefem w roli głównej. Okazuje się, że te rzeczywiście mogą trafić sprzęty z Windowsem. Popularny wśród graczy youtuber Boogie w wiadomości skierowanej za pośrednictwem Twittera do Larry’ego Hryba z Microsoftu, który w internecie znany jest, jako Major Nelson, stwierdził, że jeśli gigant z Redmond „chce pochylić się nad PC, powinien zacząć od przeniesienia Halo: The Master Chief Collection, a potem pójść dalej… ;)”. Odpowiedź Nelsona była krótka: „wiadomość otrzymana”.

Oczywiście to jeszcze nie oznacza, że Halo: The Master Chief Collection rzeczywiście zostanie wydane na PC. Na pewno jednak zacytowany wyżej wpis jest sygnałem, że Microsoft jest otwarty na taką możliwość. Warto przy tym wspomnieć, że deweloperzy ze studia 343 Industries, które przejęło po ekipie Bungie pieczę nad flagową serią konsol Xbox, kilkukrotnie dawali do zrozumienia, że szanse na przeniesienie pakietu pierwszych czterech części cyklu na komputery osobiste istnieją. Należy przy tym zaznaczyć, że oryginalne wersje pierwszej i drugiej odsłony są dostępne na blaszakach.

Halo: The Master Chief Collection to pakiet składający sie z odświeżonych czterech pierwszych części przygód Master Chiefa. Największych zmian doczekały się „jedynka” i „dwójka”, których oprawa graficzna została gruntownie przebudowana względem pierwowzorów. Niedawno Microsoft uzupełnił zestaw o Halo 3: ODST.