Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 04:03

autor: Góral

Gears of War: Ultimate Edition ukaże się na PC-tach

Na konferencji PC Gaming Show ujawniono, że zapowiedziana ostatnio na konsolę Xbox One strzelanka Gears of War: Ultimate Edition ukaże się także na komputerach PC, gdzie wykorzysta biblioteki DirectX 12 i obsłuży rozdzielczość 4K.

Gears of War: Ultimate Edition ukaże się na PC-tach - ilustracja #1

Doczekaliśmy się kolejnej niespodzianki, która uraduje niejednego gracza PC-towego. Zapowiedziane na konferencji Microsoftu Gears of War: Ultimate Edition na konsolę Xbox One, ukaże się także na komputerach osobistych. Tytuł będzie tym samym projektem, co na urządzeniu do grania giganta z Redmond, ale zaoferuje usprawnienia graficzne, obsłuży rozdzielczość 4K i wykorzysta biblioteki DirectX 12. Daty premiery niestety nie zdradzono. Co ciekawe, Rod Ferguson, szef studia The Coalition, zapytany o ewentualną możliwość przeniesienia Gears of War 4 na PC-ty, stwierdził, ze studio nie ma na razie nic do zakomunikowania w tej sprawie. Niewykluczone więc, że w przyszłości i „czwórka” zagości na „blaszakach”.

Przypominam, że Gears of War: Ultimate Edition to odświeżona wersja jednej z najsłynniejszych strzelanek w historii. Tytuł zaoferuje zremasterowane udźwiękowienie, ulepszoną względem oryginału oprawę graficzną, dedykowane serwery, 19 map, nowe tryby gry i nie tylko. Produkcja ukaże się na Xboksie One 25 sierpnia bieżącego roku.