Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2021, 16:46

Twórcy Halo Infinite obiecują wiele dogodności w wersji PC

Firma Microsoft przedstawiła szereg detali na temat pecetowej wersji gry Halo Infinite. Produkcja będzie wspierała rozdzielczość ultrawide i opcję potrójnego przypisywania klawiszy. Otrzymamy również zaawansowane ustawienia graficzne, możliwość grania z posiadaczami konsol w trybie multiplayer oraz przenoszenia postępów pomiędzy platformami.

W SKRÓCIE:

  1. pecetowe Halo Infinite otrzyma funkcje cross-play i cross-platform;
  2. produkcja zaoferuje zaawansowane opcje graficzne, a także wsparcie dla rozdzielczości ultrawide i potrójnego przypisywania klawiszy.

Firma Microsoft podzieliła się nowymi informacjami na temat pecetowej wersji pierwszoosobowej strzelanki Halo Infinite. Koncern poinformował, że współpracuje z ekspertami oraz społecznością, by upewnić się, iż pecetowcy otrzymają doświadczenie, na które zasługują i którego oczekują.

O czym konkretnie mowa? Po pierwsze, otrzymamy funkcje cross-play i cross-progression – w trybie multiplayer posiadacze komputerów zagrają z konsolowcami, a do tego będą mogli przenosić postępy pomiędzy wszystkimi posiadanymi platformami. Po drugie, produkcja zaoferuje szereg zaawansowanych ustawień graficznych, wsparcie dla rozdzielczości ultrawide oraz tzw. triple keybinds, czyli opcję przypisania danej akcji do trzech różnych przycisków na klawiaturze lub myszy, dzięki czemu będziemy mogli wykonywać ją szybciej.

Przy okazji Microsoft podzielił się też danymi obrazującymi popularność Halo: The Master Chief Collection na PC. Od momentu premiery tej pozycji w 2019 roku (jest dostępna jako samodzielny produkt, a także w ramach usługi Xbox Game Pass) zagrało w nią już ponad 10 milionów komputerowych graczy. Co ważne, dla większości z nich był to pierwszy kontakt z marką Halo.

Przypominamy, że Halo Infinite zmierza na komputery oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja zadebiutuje jesienią tego roku (na razie nie znamy konkretnej daty).

  1. Światowe hity, które mało kogo w Polsce obchodzą
  2. Halo Infinite – strona oficjalna