Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2013, 14:20

autor: Sarge

Half-Life 3 - wniosek o zastrzeżenie nazwy w UE okazał się oszustwem

Kolejne plotki na temat gry Half-Life 3 zostały zdementowane. Tym razem chodzi o niedawny wniosek dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej. Okazuje się, że jest to zwykłe oszustwo i wniosek wcale nie był składany przez firmę Valve.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że firma Valve złożyła wniosek dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej. Niestety, jak donosi serwis ValveTime.net, nic takiego w rzeczywistości nie miało miejsca, a sprawa wywołała tylko niepotrzebne zamieszanie.

Okazuje się, że wniosek został rzeczywiście złożony w unijnym Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), ale nie za sprawą firmy Valve. Doszło do zwykłego oszustwa mającego jedynie podsycić oczekiwania graczy – gdy tylko zostało to wykryte, wpis został automatycznie usunięty z bazy danych OHIM. Nie wiadomo, kto odpowiada za złożenie fałszywego wniosku.

Na zapowiedź gry Half-Life 3 musimy jeszcze poczekać - Half-Life 3 - wniosek o zastrzeżenie nazwy w UE okazał się oszustwem - wiadomość - 2013-10-05
Na zapowiedź gry Half-Life 3 musimy jeszcze poczekać

Kolejny raz dochodzi więc do sytuacji, gdy plotki na temat Half-Life 3 są dementowane. Oczywiście nawet faktyczne złożenie przez firmę Valve wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego Half-Life 3 nie musiałoby oznaczać, że taka gra rzeczywiście powstaje. Najwierniejsi fani gotowi są jednak uznać każdy pretekst, aby narobić sobie nadziei na zapowiedź długo oczekiwanej produkcji.

Wokół Half-Life 3 od kilku lat krąży wiele plotek, a sami producenci do tej pory nie zapowiedzieli takiej gry. Wręcz przeciwnie – kolejne doniesienia są cały czas dementowane, przez co nikt tak naprawdę nie wie, kiedy doczekamy się kolejnej odsłony tego cyklu. Gabe Newell z firmy Valve powiedział w zeszłym roku, że twórcy wstrzymują się ze zdradzaniem jakichkolwiek szczegółów na temat gry, dopóki deweloper nie będzie pewny kolejnych kroków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Half-Life 2: Episode Three

Half-Life 2: Episode Three