Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2013, 14:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Half-Life 3 - wniosek o zastrzeżenie nazwy w UE okazał się oszustwem

Kolejne plotki na temat gry Half-Life 3 zostały zdementowane. Tym razem chodzi o niedawny wniosek dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej. Okazuje się, że jest to zwykłe oszustwo i wniosek wcale nie był składany przez firmę Valve.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że firma Valve złożyła wniosek dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej. Niestety, jak donosi serwis ValveTime.net, nic takiego w rzeczywistości nie miało miejsca, a sprawa wywołała tylko niepotrzebne zamieszanie.

Okazuje się, że wniosek został rzeczywiście złożony w unijnym Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), ale nie za sprawą firmy Valve. Doszło do zwykłego oszustwa mającego jedynie podsycić oczekiwania graczy – gdy tylko zostało to wykryte, wpis został automatycznie usunięty z bazy danych OHIM. Nie wiadomo, kto odpowiada za złożenie fałszywego wniosku.

Na zapowiedź gry Half-Life 3 musimy jeszcze poczekać - Half-Life 3 - wniosek o zastrzeżenie nazwy w UE okazał się oszustwem - wiadomość - 2013-10-05
Na zapowiedź gry Half-Life 3 musimy jeszcze poczekać

Kolejny raz dochodzi więc do sytuacji, gdy plotki na temat Half-Life 3 są dementowane. Oczywiście nawet faktyczne złożenie przez firmę Valve wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego Half-Life 3 nie musiałoby oznaczać, że taka gra rzeczywiście powstaje. Najwierniejsi fani gotowi są jednak uznać każdy pretekst, aby narobić sobie nadziei na zapowiedź długo oczekiwanej produkcji.

Wokół Half-Life 3 od kilku lat krąży wiele plotek, a sami producenci do tej pory nie zapowiedzieli takiej gry. Wręcz przeciwnie – kolejne doniesienia są cały czas dementowane, przez co nikt tak naprawdę nie wie, kiedy doczekamy się kolejnej odsłony tego cyklu. Gabe Newell z firmy Valve powiedział w zeszłym roku, że twórcy wstrzymują się ze zdradzaniem jakichkolwiek szczegółów na temat gry, dopóki deweloper nie będzie pewny kolejnych kroków.