Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2013, 22:00

autor: Olek

Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej

Jeden z użytkowników forum NeoGAF odnalazł złożony kilka dni temu w unijnym Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) wniosek firmy Valve dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Na kolejną porcję przygód Gordona Freemana fani serii Half-Life czekają już blisko 6 lat. - Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej - wiadomość - 2013-10-01
Na kolejną porcję przygód Gordona Freemana fani serii Half-Life czekają już blisko 6 lat.

Krążące od dawna pogłoski o pracach nad trzecią, pełnoprawną odsłoną cyklu Half-Life zyskały właśnie na wiarygodności. Dwa dni temu firma Valve, za pośrednictwem kancelarii prawnej Casalonga & Associés, złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Dokument, którego cyfrową wersję znaleźć można na stronie internetowej unijnego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, niewiele wyjaśnia. Z opisu wynika jednak, że zastrzeżenie znaku towarowego dotyczy oprogramowania komputerowego, w tym również dystrybuowanego za pośrednictwem sieci Internet.

Choć rejestracja praw do nazwy to „namacalny” dowód, że Gabe Newell i spółka poważnie myślą o Half-Life 3, wypada nieco ostudzić emocje. Równie prawdopodobne wydaje się, że firma Valve chce jedynie zabezpieczyć swoje interesy.

Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej - ilustracja #2Na kontynuację serii Half-Life fani czekają już blisko sześć lat. Niestety, choć plotki związane z Half-Life 3 pojawiają się co kilka tygodni, jak dotąd firma Valve nie potwierdziła oficjalnie prac nad grą.

  1. Strona internetowa firmy Valve
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.