Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2013, 22:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej

Jeden z użytkowników forum NeoGAF odnalazł złożony kilka dni temu w unijnym Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) wniosek firmy Valve dotyczący zastrzeżenia znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Na kolejną porcję przygód Gordona Freemana fani serii Half-Life czekają już blisko 6 lat. - Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej - wiadomość - 2013-10-01
Na kolejną porcję przygód Gordona Freemana fani serii Half-Life czekają już blisko 6 lat.

Krążące od dawna pogłoski o pracach nad trzecią, pełnoprawną odsłoną cyklu Half-Life zyskały właśnie na wiarygodności. Dwa dni temu firma Valve, za pośrednictwem kancelarii prawnej Casalonga & Associés, złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego Half-Life 3 na terenie Wspólnoty Europejskiej.

Dokument, którego cyfrową wersję znaleźć można na stronie internetowej unijnego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, niewiele wyjaśnia. Z opisu wynika jednak, że zastrzeżenie znaku towarowego dotyczy oprogramowania komputerowego, w tym również dystrybuowanego za pośrednictwem sieci Internet.

Choć rejestracja praw do nazwy to „namacalny” dowód, że Gabe Newell i spółka poważnie myślą o Half-Life 3, wypada nieco ostudzić emocje. Równie prawdopodobne wydaje się, że firma Valve chce jedynie zabezpieczyć swoje interesy.

Half-Life 3 – firma Valve złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy w Unii Europejskiej - ilustracja #2Na kontynuację serii Half-Life fani czekają już blisko sześć lat. Niestety, choć plotki związane z Half-Life 3 pojawiają się co kilka tygodni, jak dotąd firma Valve nie potwierdziła oficjalnie prac nad grą.

  1. Strona internetowa firmy Valve