Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2013, 13:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Ikaruga ukaże się na PC - zagłosuj na grę na Steam Greenlight

Pamiętacie jeszcze taką grę jak Ikaruga? To scrollowana strzelanina typu shoot ‘em up, która pierwotnie ukazała się pod koniec 2001 roku na automatach, a następnie została skonwertowana na kilka konsol. Po kilkunastu latach gra w końcu ukaże się na PC - obecnie znajduje się w programie Steam Greenlight, dzięki czemu może w przyszłości trafić do oferty Steama.

Studio Treasure dość nieoczekiwanie zapowiedziało grę Ikaruga w wersji na PC. Ta wysoko oceniana zręcznościówka reprezentująca gatunek shoot ‘em up ma korzenie sięgające jeszcze 2001 roku, a teraz pojawiła się w programie Steam Greenlight. Twórcy liczą na publikację swojego dzieła na Steamie.

Ikaruga pierwotnie pojawiła się na japońskich automatach w grudniu 2001 roku, by niecały rok później zadebiutować na konsoli Dreamcast. Był to zresztą jeden z ostatnich hitów na umierającą wówczas platformę sprzętową firmy SEGA. W 2003 roku Ikaruga została przeniesiona na GameCube’a, a pięć lat później trafiła do oferty Xbox Live Arcade, dzięki czemu mogli ją sprawdzić także posiadacze Xboksa 360. Ikaruga na PC ma bazować właśnie na edycji znanej dotychczas użytkownikom konsoli Microsoftu. Warto dodać, że na początku bieżącego roku gra trafiła jeszcze na urządzenia przenośne z systemem Android.

Ikaruga została zapowiedziana na PC po niemal 12 latach od debiutu na automatach - Ikaruga ukaże się na PC - zagłosuj na grę na Steam Greenlight - wiadomość - 2013-10-05
Ikaruga została zapowiedziana na PC po niemal 12 latach od debiutu na automatach

Jeśli chcecie pomóc twórcom w realizacji pomysłu opublikowania ich produkcji w serwisie Steam, powinniście zagłosować na nią pod tym adresem. Musicie być jedynie zalogowani na własnym koncie Steam i zostawić kciuk w górę na „Tak”. Jeśli tytuł zbierze wystarczająco dużo pozytywnych głosów, w niedalekiej przyszłości może pojawić się w sprzedaży na Steamie. Przewidywana cena nie jest znana, ale nie powinna przekroczyć 10 euro. Wystarczy przypomnieć, że na Xbox Live Arcade gra kosztuje 34,99 zł.

Ikaruga to scrollowana strzelanina typu shoot ‘em up, w której zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i likwidujemy wszystkich napotkanych wrogów. Cały czas poruszamy się w stronę górnej krawędzi ekranu i dostosowujemy typy atakow do rodzaju pojawiających się przeciwników. Tytuł oferuje trzy poziomy trudności i pięć etapów do przejścia, a całość można ukończyć samotnie lub w dwuosobowym trybie kooperacji. Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się wersja na PC.