Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2020, 13:01

autor: Froozyy

Gwiazda Gry o tron zawiedziona reakcją fanów na finał 8. sezonu

Aktorka Carice van Houten, która w serialu Gra o tron wcieliła się w kapłankę Melisandre, w najnowszym udzielonym wywiadzie odpowiedziała na krytykę finalnego sezonu serialu. Stwierdziła również, że petycja o stworzenie go od nowa z innymi reżyserami jest niesprawiedliwa wobec oryginalnych showrunnerów.

Dokładnie rok temu ukazał się finałowy odcinek jednego z najpopularniejszych seriali fantasy ostatnich lat - Gry o tron. I chociaż ósmy sezon wzbudził wśród fanów sporo negatywnych emocji, to jednak całej produkcji nie można odmówić globalnego sukcesu. Kilka dni temu aktorka Carice van Houten, która w serialu wcieliła się w kapłankę Melisandre, w wywiadzie udzielonym serwisowi Insider odpowiedziała m.in. na krytykę zakończenia Gry o tron.

Carice stwierdziła, że głównym powodem, dlaczego fanom nie przypadło do gustu zakończenie serialu, był fakt, że po otrzymaniu wielu dobrych sezonów spodziewali się po zakończeniu czegoś naprawdę niesamowitego i praktycznie niemożliwym było spełnienie ich wygórowanych oczekiwań.

To, że niektórzy byli rozczarowani, spowodowane jest tym, że wszystko wcześniej było takie dobre. […] To trochę niewdzięczne. Przeżyłeś wspaniałe chwile i tak, będziesz rozczarowany, ponieważ zakończenie nie będzie dokładnie takie, jakiego się spodziewałeś. Oczywiście, zawsze pojawi się jakaś krytyka, ale uważam, że to tylko znak, jak dobry był ten serial.

Gwiazda Gry o tron zawiedziona reakcją fanów na finał 8. sezonu - ilustracja #1
Carice van Houten w roli kapłanki Melisandre.

Aktorka nawiązała również do petycji fanów, która nawoływała do nakręcenia finalnych odcinków Gry o tron od nowa, z nowymi scenarzystami. Według niej jest to po prostu niesprawiedliwe traktowanie showrunnerów serialu, którzy na przestrzeni wszystkich sezonów zrobili niesamowitą robotę. Carice zaznaczyła również, że jej osobiście podobało się zakończenie produkcji.

Przypomnijmy, że według danych z maja zeszłego roku ostatni odcinek Gry o tron mógł pochwalić się rekordową oglądalnością. Wtedy zobaczyło go łącznie 19,3 mln osób. Natomiast w październiku dowiedzieliśmy się, że powstanie prequel serialu – House of the Dragon – i już wtedy stacja HBO zamówiła cały pierwszy sezon składający się z 10 odcinków. Produkcja zostanie oparta na książce Ogień i krew (ang. Fire & Blood), której autorem jest George R.R. Martin. Data premiery nie jest jeszcze znana.