Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2019, 10:28

autor: Frozen

Podano rekordowe wyniki oglądalności ostatniego odcinka Gry o tron

Wiemy już, ile osób obejrzało finałowy odcinek serialu Gra o tron. Zgodnie z przewidywaniami zakończenie epickiej sagi przyciągnęło przed ekrany rekordową liczbę widzów.

Spadek jakości nie oznacza spadku oglądalności. - Podano rekordowe wyniki oglądalności ostatniego odcinka Gry o tron - wiadomość - 2019-05-21
Spadek jakości nie oznacza spadku oglądalności.

W Stanach Zjednoczonych finałowy odcinek ósmego sezonu Gry o tron za pośrednictwem HBO, HBO Go i HBO Now obejrzało łącznie 19,3 miliona osób, co stanowi najwyższy wynik w historii serii. Wcześniejszy rekord (osiągnięty przez piąty odcinek ostatniego sezonu) wynosił 18,4 miliona widzów.

W telewizji finał serialu obejrzało 13,6 miliona osób – jest to najwyższy wynik pojedynczej audycji na HBO od czasu premiery czwartego sezonu Rodziny Soprano w 2002 roku. Przewrotne losy mafijnego rodu obejrzało wówczas 13,4 miliona widzów, przy czym (w przeciwieństwie do Gry o Tron) był to jedyny sposób na legalne obejrzenie odcinka, gdyż w tamtych czasach nie było jeszcze HBO Go i HBO Now.

Gra o tron przysłużyła się również serialowi Barry, wyemitowanemu zaraz po zakończeniu epickiej sagi. Finał drugiego sezonu komediowej serii z Billem Haderem w roli głównej przyciągnął przed ekrany 2,7 miliona widzów, co stanowi ponad 250% wzrost w stosunku do zakończenia sezonu pierwszego, który nie był sparowany w ramówce stacji z ekranizacją Pieśni lodu i ognia George'a R.R. Martina.

Przypominamy, że koniec serialu nie oznacza końca Gry o tron na HBO. W poniedziałek 27 maja na HBO GO zadebiutuje dokument Ostatnia warta, przedstawiający kulisy prac nad ostatnim sezonem produkcji. W przygotowaniu jest także spin-off serii roboczo zatytułowany The Long Night.