filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2024, 10:03

Gwiazda Andora opowiedziała o potencjalnym spin-offie i o „niespotykanej” strukturze 2. sezonu serialu Star Wars

Andor po przebojowym 1. sezonie doczeka się także 2. serii, ale czy ona zakończy historie wszystkich postaci? Gwiazda Andora odniosła się do swojej przyszłości w Star Wars oraz o tym, co czeka nas w nowych odcinkach serialu o Cassianie.

Źródło fot. Andor, Tony Gilroy, Disney+, 2022
i

Andor mimo iż nie koncentrował się na walce między Jedi i Sithami, okazał się jednym z bardziej cenionych tytułów z uniwersum Star Wars, dzięki oryginalnemu podejściu do uniwersum oraz dobrze napisanej historii i postaciom. Choć Tony Gilroy nie miał prostego zadania, udało mu się stworzyć niezapomnianą produkcję o bohaterze, którego potencjał przez wielu nie był doceniany.

Wymyślił także kilka postaci, w których historie fani Star Wars się zaangażowali. Do tego grona można zaliczyć m.in. Kino Loya, Luthena Raela, a także Bix Caleen, przyjaciółkę Andora z młodości, która w 1. sezonie przeżyła prawdziwe piekło. Nie wiemy, jak dokładnie wpłynie to na nią w 2. serii, ani jaka przyszłość poza nią ją czeka, ale grająca ją aktorka, Adria Arjona, w rozmowie z Variety odniosła się do pomysłu potencjalnego spin-offu Star Wars z jej bohaterką.

Myślę, że wielki spin-off mógłby nadejść później w mojej karierze. Staram się zapewnić sobie bezpieczeństwo zatrudnienia w przyszłości. Staram się ją [karierę] wydłużyć.

Arjona dodała również, że granie w Gwiezdnych wojnach jest spełnieniem jej marzeń. Zatem wygląda na to, że jeśli włodarze Star Wars zdecydują się jeszcze kiedyś wykorzystać jej postać, aktorka będzie zainteresowana powrotem. Wygląda również na to, że możliwe jest, iż Bix nie spotka tragiczny koniec w 2. sezonie Andora, a jej historia może mieć potencjał na rozwój, skoro aktorka rozmawia o spin-offie z nią.

Adria Arjona, promując swój najnowszy film Hit Man, odniosła się do Andora także w wywiadzie z Colliderem. Nie szczędziła pochwał w kierunku showrunnera serialu, Tony’ego Gilroya, którego uważa za „jedną z najbardziej błyskotliwych osób, z jakimi kiedykolwiek miała do czynienia” i pochwaliła jego oryginalny pomysł na 2. sezon, który, jak dodała, był dla niej wyzwaniem.

Między każdymi trzeba odcinkami mija rok. Mamy więc trzy odcinki, potem mija rok i mamy kolejne trzy odcinki. Widzimy więc ewolucję tych postaci w tak dużym przedziale czasu [2. sezon Andora będzie miał 12 odcinków, więc akcja rozegra się na przestrzeni 4 lat – dop. red.], z czym wcześniej nie miałam do czynienia.

To nie jest tak, że starzejesz się o 10 lat, więc to nie sprowadzi się do tego, że będziesz musiał mieć protezy i zdołasz schować się za maskami. Starzenie się będzie subtelniejsze i choć po roku mogę być zupełnie inną osobą, nie każdy te zmiany dostrzeże. Tak więc odkrycie tego i znalezienie, gdzie znajduje się Bix, jak lekko się zmienia, było naprawdę trudne, ale też interesujące.

Trzeba przyznać, że pomysł na 2. sezon Andora rzeczywiście jest oryginalny i w ciekawy sposób pokaże nie tylko rozwój bohaterów, lecz również Rebelii, która przecież jest kluczowym graczem w tej produkcji. Nowe odcinki pozwolą nam na głębszy wgląd w nią – odkryjemy, jak Rebelia dotarła do miejsca, w którym znajdowała się w Rogue One, a także trylogii prequeli.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej