filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lutego 2024, 15:18

autor: Pamela Jakiel

„Star Wars dla dorosłych” powróci z „bardzo dobrym” sezonem. Gwiazdor Andora zdradził przybliżoną datę premiery 2. serii

Andor zachwycił widzów i krytyków, a miłośnicy tej osadzonej w uniwersum Star Wars produkcji z niecierpliwością czekają na drugi sezon. Nowe odcinki są coraz bliżej, o czym opowiedział Stellan Skarsgard.

Źródło fot. Andor, Tony Gilroy, Disney, 2022
i

Andor to seria wyjątkowa na tle innych produkcji, których akcja rozgrywa się w odległej Galaktyce. Nie mamy bowiem do czynienia z baśniową opowieścią, a raczej z serialem, który wydaje się bardziej realistyczny na tyle innych tytułów budujących franczyzę Star Wars. To właśnie surowość świata przedstawionego i jego odmienność od tego, z czym dotychczas kojarzyło się gwiezdowojenne uniwersum George’a Lucasa, zaintrygowały widzów.

Wszyscy ci, który zachwycili się Andorem, z niecierpliwością oczekują kontynuacji losów portretowanego przez Diega Lunę Cassiana. Z uwagi na strajki w Hollywood produkcja została opóźniona, ale już coraz mniej dzieli nas od premiery nowych odcinków. Stellan Skarsgard, który w serialu wciela się w Luthena Raela, udzielił ostatnio wywiadu dla Total Film, w którym wyjawił, jaki będzie drugi sezon Andora i kiedy mamy się go spodziewać. Jako przybliżoną datę premiery możemy przyjąć koniec 2024 lub początek 2025 roku.

Prawdopodobnie [drugi sezon] ukaże się pod koniec tego roku lub na początku następnego – powiedział Stellan Skarsgard.

Aktor zdradził również, co myśli na temat drugiej serii. Skarsgard uważa, że nadchodzące odcinki będą „bardzo dobre”. Wygląda więc na to, że Andor znów nie zawiedzie widzów.

To ostatni sezon Andora. Serial kończy się tam, gdzie zaczyna się Łotr 1, więc na tym kończymy. Myślę, że ten sezon będzie bardzo dobry. Już pierwszy był dla mnie satysfakcjonujący, ponieważ ta produkcja to coś w rodzaju Star Wars dla dorosłych. [Bohaterowie] żyją w bardziej realistycznym i skomplikowanym społeczeństwie. Klaustrofobia faszystowskiego reżimu jest wyczuwalna. Myślę, że przed nami dobry sezon.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu Tony’ego Gilroya opowiadał o Cassianie Andorze, a akcja rozgrywała się pięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie Łotr 1. Widzowie poznali przeszłość istotnego dla Rebelii bohatera. Jeśli jeszcze nie oglądaliście tej udanej produkcji, zajrzyjcie na platformę Disney+. To tam znajdziecie wszystkie dotychczasowe odcinki.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej