Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2014, 10:54

autor: Góral

Guild Wars 2 – rozpoczął się drugi sezon Żyjącej Opowieści

Guild Wars 2, czyli popularna gra MMORPG, doczekała się drugiego sezonu Żyjącej Opowieści, czyli aktualizacji, wprowadzającej szereg nowości i starającej się ożywić świat produkcji. Na pierwszy ogień poszedł epizod Gates of Maguuma.

Guild Wars 2 to ciągle bardzo popularne MMORPG. - Guild Wars 2 – rozpoczął się drugi sezon Żyjącej Opowieści - wiadomość - 2014-07-02
Guild Wars 2 to ciągle bardzo popularne MMORPG.

Popularna gra MMORPG Guild Wars 2 doczekała się drugiego sezonu Żyjącej Opowieści, czyli sporej aktualizacji, wprowadzającej szereg nowości i starającej się ożywić świat produkcji. Pierwsza „fala” nowej zawartości przybyła wraz z epizodem Gates of Maguuma i jest kontynuacją tego, co widzieliśmy w pierwszym sezonie. Zephyrites wpadli w tarapaty podczas powrotu statkiem powietrznym z obchodów odbywających się w Labyrinthine Cliffs. Maszyna została zestrzelona, a my wraz z kilkoma innymi herosami (Marjory, Kasmeer, Braham, Rox, Taimi i Scruffy) musimy odnaleźć statek i odkryć, co tak naprawdę się stało.

Niedługo grze „stukną” dwa lata. - Guild Wars 2 – rozpoczął się drugi sezon Żyjącej Opowieści - wiadomość - 2014-07-02
Niedługo grze „stukną” dwa lata.
Guild Wars 2: Gates of Maguuma w skrócie:
  • Nowa historia opowiadająca o problemach Zephyrites
  • Kolejna lokacja Dry Top
  • Wymagające zadania, odblokowywane po ukończeniu linii fabularnej
  • Specjalne nagrody

Po dotarciu do Brisban Wastelands trafimy na portal, który zabierze nas do zupełnie nowej lokacji Dry Top – miejsca znanego fanom Guild Wars, jednak twórcy zaznaczają, że od ostatniej naszej wizyty w tej krainie minęło 250 lat, w związku z czym zmieniło się w niej niemal wszystko. Podczas zabawy natrafimy m.in. na potężne burze piaskowe, których zadaniem jest nie tylko uatrakcyjnienie rozgrywki wyglądem, gdyż przede wszystkim wpływają one na wydarzenia oraz to, kogo spotykamy i co możemy znaleźć.

Oprócz tego twórcy przygotowali zupełnie nowe nagrody, w tym materiały rzemieślnicze, które wykorzystane prawidłowo zapewniają wyposażenie wpływające na wytrzymałość, zdrowie, itd. Mało tego, po ukończeniu historii Gates of Maguuma odblokowuje się dostęp do wymagających zadań, testujących nasze zdolności.

Charr, koci zabójca. - Guild Wars 2 – rozpoczął się drugi sezon Żyjącej Opowieści - wiadomość - 2014-07-02
Charr, koci zabójca.

Dodatkowo dzięki ulepszonemu Dziennikowi Opowieści można wybierać, w który epizod chcemy zagrać (opcja zarezerwowana tylko dla postaci z 80 poziomem doświadczenia). Należy jednak pamiętać, że by na stałe zapewnić sobie darmowy dostęp do kolejnych odcinków, wystarczy zalogować w czasie ich trwania (dwa tygodnie od momentu premiery). Po tym okresie trzeba będzie je wykupywać za 200 gemów każdy.

Przy okazji warto zapoznać się z poniższym materiałem wideo, prezentującym proces powstawania muzyki do drugiego sezonu Żyjącej Opowieści.