Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lipca 2014, 11:01

autor: Jiker

Assassin’s Creed Memories nową mobilną odsłoną serii o asasynach?

Czy firma Ubisoft ma w planach nową, mobilną odsłonę serii Assassin's Creed? Taki wniosek można wysnuć po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi przez serwis TouchArcade. Wynika z nich, że na iOS zmierza karcianka z elementami RPG i strategii o tytule Assassin’s Creed Memories.

Czy na urządzenia mobilne z systemem iOS zmierza nowa odsłona serii Assassin’s Creed? Informacje takiej treści przedstawiła redakcja serwisu TouchArcade. Powołuje się ona na zrzut ekranu prezentujący mobilną wersję platformy Uplay, a konkretnie rzecz biorąc – kartę nieujawnionej dotąd gry Assassin’s Creed Memories, mającej trafić w nieokreślonej przyszłości na iPhone’a i iPada.

Póki co, o tytule nie wiemy zbyt wiele. Z opisu wynika, że Assassin’s Creed Memories ma stanowić nietuzinkowe połączenie karcianki, RPG-a i strategii. W grze przemierzać będziemy epoki historyczne w pogoni za kolejnymi celami i postaramy się, aby nasza gildia zabójców zdominowała wszystkie pozostałe – obecność takiej mechaniki zabawy sugeruje położenie dużego nacisku na rozgrywkę sieciową.

W Assassin’s Creed Memories najwidoczniej nie zabraknie też systemu rozwoju oraz inwestowania w jak najlepszy ekwipunek dla naszych zabójców, których zrekrutujemy spośród uznanych asasynów, jak i templariuszy. Niewykluczone, że wystąpią oni w roli asów w rękawie, z których postaramy się złożyć własną, unikalną talię zabójców. Na szczegóły w tej kwestii przyjdzie nam jednak poczekać do momentu odniesienia się do sprawy przez firmę Ubisoft i ewentualnego potwierdzenia prac nad Assassin’s Creed Memories.

Warto zauważyć, że na iOS swego czasu trafiła już karcianka osadzona w realiach serii Assassin’s Creed. Assassin's Creed Recollection, wydane w 2011 roku, okazało się solidną produkcją, która znalazła spore grono fanów. Niestety, na początku 2013 roku gra została z bliżej nieznanych powodów porzucona przez Ubisoft, by po jakimś czasie zupełnie zniknąć z App Store. Powody tej decyzji do dziś nie są znane – niewykluczone, że przyczyną była właśnie chęć zastąpienia Recollection odnowionym i wzbogaconym Assassin’s Creed Memories.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.