Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2018, 20:45

autor: Góral

GTA V jednak nie jest najbardziej dochodową grą

Wczoraj w sieci pojawiły się informacje głoszące, że Grand Theft Auto V jest najbardziej dochodową produkcją rozrywkową wszech czasów. Okazało się, że jednak nie jest - palma pierwszeństwa należy się w istocie pewnej grze Blizzarda.

Jeszcze kilka lat działalności Trevora i GTA V faktycznie stanie się najbardziej dochodową grą wszech czasów. - GTA V jednak nie jest najbardziej dochodową grą - wiadomość - 2018-04-10
Jeszcze kilka lat działalności Trevora i GTA V faktycznie stanie się najbardziej dochodową grą wszech czasów.

Wczoraj sieć obiegła informacja, że gra Grand Theft Auto V wygenerowała od momentu premiery przeszło 6 miliardów dolarów przychodu, czyli więcej niż jakakolwiek inna produkcja rozrywkowa. Okazało się jednak, że ten niesamowity rezultat nie oznacza, że tytuł jest najbardziej kasową produkcją w historii branży elektronicznej rozrywki. Jak bowiem zauważono w serwisie GameWatcher, World of Warcraft z 2004 roku wykręcił dużo lepszy wynik – 10 miliardów dolarów. Dodatkowo dane te pochodzą z 2017 roku. To jednak nie koniec wyliczanki, gdyż jeszcze więcej pieniędzy przyniosły inne kultowe tytuły.

Na liście 11 najbardziej dochodowych gier, opublikowanej w 2015 roku w serwisie Business Insider, wyżej od WoW-a znajdują się trzy projekty. Street Fighter II z 1991 roku, który na automatach i konsolach SNES oraz Mega Drive przyniósł 10,6 miliarda dolarów. Nieśmiertelny Pac-Man (1980 rok), znany z automatów i szeregu konsol oraz urządzeń mobilnych, mógł kilka lat temu pochwalić się 12,8 miliarda dolarów. Największy sukces odniosło jednak Space Invaders z 1978 roku – 13,9 miliarda dolarów.

Oczywiście wszystkie wymienione projekty są dużo starsze od GTA V, ale nie zmienia to faktu, że produkcji studia Rockstar daleko jeszcze do miana najbardziej dochodowej gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.