Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2021, 13:35

autor: Gabriela "Gabi" Sicińska

Nowości w GTA Online i Red Dead Online; oto letnie aktualizacje

GTA Online i Red Dead Online otrzymają nową zawartość. Pierwsza z letnich aktualizacji do gier Rockstar Games pojawi się już w przyszłym tygodniu.

W SKRÓCIE:
  • pierwsze z letnich aktualizacji do GTA Online i Red Dead Online pojawią się w ostatnim tygodniu maja;
  • Los Santos zaprosi graczy do podziemnego klubu samochodowego oraz zorganizuje nowe wyścigi w wielu trybach;
  • miłośnicy westernu również otrzymają nowe trasy, tryby wyścigowe i wierzchowce do ujarzmienia.

GTA Online oraz Red Dead Online już wkrótce otrzymają pierwsze z kilku aktualizacji, które Rockstar zaplanował na letnie miesiące tego roku. Według twórców nadchodząca zawartość wprowadzi „wiele zmian, o które prosili fani”, a pierwsze z nich pojawią się pod koniec bieżącego miesiąca - 25 maja dla Red Dead Online oraz 27 maja w przypadku GTA Online.

Kult motoryzacji w GTA Online

Pod koniec maja warto będzie wybrać się do Los Santos choćby po to, by zmierzyć się z innymi domorosłymi gangsterami w 8 nowych wyścigach kaskaderskich. Niedługo potem (niestety Rockstar nie ujawnił konkretnego terminu) ma się pojawić również siedem nowych aren w trybie Linia śmierci (Deadline) oraz kilka nowych obszarów w Los Santos i hrabstwie Blaine, w których gracze będą mogli powalczyć o przetrwanie (Survival Mode).

To jednak nie wszystko, gdyż Rockstar przygotowuje wielki powrót kultu motoryzacji w Los Santos. W mieście pojawi się podziemny klub samochodowy, a wraz z nim nowe możliwości tuningu pojazdów oraz przestrzeń, w której gracze będą mogli pochwalić się swoimi wypieszczonymi autami bez obaw, że zaraz ktoś postanowi wysadzić je w powietrze. W nadchodzących miesiącach ma się pojawić znacznie więcej możliwości wyścigowych oraz „wielostopniowych” kradzieży, podczas których odpowiednio przystosowany do misji pojazd będzie mógł stanowić o jej powodzeniu.

Więcej wyścigów na Dzikim Zachodzie

Westernowy bliźniak GTA również otrzyma pakiet nowości. Nadchodząca w przyszłym tygodniu aktualizacja zapewni 8 nowych tras, rozsianych po 5-stanowej mapie gry. Gracze będą mogli wziąć udział w wyścigach standardowych oraz nieliniowych (każdy sam wybiera trasę prowadzącą do wyznaczonego punktu), korzystając także z nowych wierzchowców.

Nowości w GTA Online i Red Dead Online; oto letnie aktualizacje - ilustracja #1

Co ciekawe, do gry wkroczą także niespotykane wcześniej rodzaje rywalizacji - wyścigi z celami oraz nieliniowe wyścigi z celami, w których oprócz umiejętności prowadzenia wierzchowca i nawigacji, będzie trzeba wykazać się nieprzeciętnymi zdolnościami strzelania z łuku, by bezbłędnie trafiać cele podczas szaleńczej gonitwy. Wspomniane nowości pojawią się w Red Dead Online 25 maja 2021 roku, a to dopiero początek letnich atrakcji zaplanowanych przez Rockstar Games.

Twórcy zapowiadają, że nowej zawartości, zaplanowanej na najbliższe miesiące, jest znacznie więcej. Konkretów jak dotąd nie podano - chodzą jedynie słuchy, że Guido Martelli z Saint Denis będzie miał wiele ciekawych zleceń, związanych z tworzoną przez niego nową organizacją przestępczą, której będą mogli przysłużyć się gracze Red Dead Online. Z kolei w Los Santos podobno znacznie wzrośnie popyt na kradzione auta, co prawdopodobnie będzie miało związek z podziemnym klubem samochodowym.

Pierwsze z letnich aktualizacji pojawią się 25 maja w Red Dead Online oraz 27 maja w GTA Online. Obie produkcje możemy ogrywać na PC oraz konsolach Xbox i PlayStation. Next-genowe modele tych ostatnich otrzymają dedykowane wersje GTA V i GTA Online w listopadzie tego roku, o czym pisaliśmy wczoraj.

  1. Strona internetowa Red Dead Online
  2. Strona internetowa Rockstar Games
  3. Strona internetowa GTA Online