Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2021, 21:43

autor: Entelarmer

GTA 5 na PS5 w 4K i 60 FPS - zdradza niemiecki blog PlayStation

Grand Theft Auto V w końcu pozwoli na zabawę w 60 FPS i 4K na PS5. Przynajmniej tak twierdzą prowadzący oficjalny niemiecki blog PlayStation.

Grand Theft Auto V (tak, pięć – szóstej odsłony nadal nie widać) w tym roku otrzyma, jak nazywa je wydawca, „wydanie rozszerzone i poprawione” na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. W praktyce oznacza to ekskluzywną zawartość oraz rozmaite usprawnienia techniczne. Oficjalny niemiecki blog PlayStation niedawno zdradził, że uwzględni to wsparcie rozdzielczości 4K i prędkości wyświetlania animacji na poziomie 60 klatek na sekundę.

  1. GTA 5 w 8K i Skyrim po instalacji 500 modów - youtuber pokazuje moc PC

Co dziwne, choć ogłoszenie jest nienowe, nadal nie można go przeczytać w innych językach. Rockstar nie potwierdził też nigdzie indziej tej informacji. Można się więc zastanawiać, czy rzeczywiście jest to oficjalne ogłoszenie, czy wymysł lokalnego autora prowadzącego niemiecki blog. Pamiętajmy, że na konsolach ósmej generacji GTA5 w ogóle nie pozwalało na zabawę w 60 fps, nawet na PS4 Pro i XOne X (piątka nie doczekała się specjalnej aktualizacji dla tych urządzeń).

Fakt, że PlayStation 5 i Xbox Series X/S to o wiele mocniejsze platformy, ale można wątpić w przeskok do 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K (aczkolwiek wpis nie precyzuje, czy na pewno chodzi o grę na obu tych ustawieniach naraz). Zwłaszcza że mowa o tytule z otwartym światem, choćby i wiekowym, który też otrzyma inne poprawki techniczne (a więc zapewne i wizualne). Pozostaje czekać na niewątpliwie oficjalne informacje od twórców. W końcu już raz dostaliśmy „pewne i potwierdzone” ogłoszenie od Sony.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Grand Theft Auto V – poradnik do gry
  4. GTA Online – poradnik do gry