Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 09:40

Gry z Epic Games Store również na Humble Store

Humble zapowiedziało współpracę z firmą Epic Games. Zarówno w sklepie Humble, jak i w zestawach Humble Bundle znajdą się klucze do gier oferowanych w Epic Games Store. Ponadto dowiedzieliśmy się, że od początku istnienia sprzedawca przeznaczył na cele charytatywne przeszło 145 milionów dolarów.

Wczorajsza konferencja firmy Epic Games na imprezie GDC 2019 dość mocno zamieszała w branży. Wśród potoku podanych informacji znalazło się ogłoszenie, że amerykański gigant nawiązał współpracę z popularnym serwisem Humble. Oznacza to, że w jego sklepie oraz składankach Humble Bundle pojawią się klucze do gier oferowanych w Epic Games Store. Kolejne szczegóły tego partnerstwa nie są na razie znane.

Co wyjdzie ze współpracy Humble i Epic Games? - Gry z Epic Games Store również na Humble Store - wiadomość - 2019-03-21
Co wyjdzie ze współpracy Humble i Epic Games?

Ponadto przedstawiciele Humble pochwalili się, że od początku istnienia sklepu udało im się zebrać na cele charytatywne przeszło 145 milionów dolarów. Wyrazili oni również nadzieję, że współpraca z Epic Games pozwoli na zwiększenie kwot przekazywanych dla najbardziej potrzebujących ludzi na całym świecie.

Informacjom tym towarzyszyła deklaracja ze strony Epic Games – firma nie chce, by jej platforma była całkowicie „ogrodzona”. Zapewniono, że nikt nie będzie bronił producentom sprzedawać kluczy do swoich gier u innych sprzedawców. Stanowi to odpowiedź na obawy niektórych graczy, że amerykańska firma zamierza zazdrośnie strzec produkcji znajdujących się w Epic Games Store, by zmaksymalizować zyski.

Epic Games po raz kolejny pokazało, że w wojnie o rynek dystrybucji cyfrowej nie zamierza brać jeńców. - Gry z Epic Games Store również na Humble Store - wiadomość - 2019-03-21
Epic Games po raz kolejny pokazało, że w wojnie o rynek dystrybucji cyfrowej nie zamierza brać jeńców.

Ogłoszenie współpracy z Humble to ciąg dalszy wielkiej ofensywy Epic Games, mającej na celu zdominowanie rynku cyfrowej dystrybucji. Jej inną częścią są kolejne gry na wyłączność dla Epic Games Store, których tytuły poznaliśmy wczoraj. Będą to między innymi The Outer Worlds od Obsidianu oraz produkcje studia Quantic Dream, do tej pory dostępne jedynie na konsolach PlayStation. Ponadto firma Deep Silver pochwaliła się, że mimo ekskluzywności na kontrowersyjnej platformie Metro Exodus sprzedaje się dużo lepiej od Metro: Last Light (choć żadne konkretne liczby nie zostały podane).

  1. Humble Store – strona główna
  2. Oficjalna strona Epic Games Store