Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2017, 15:06

autor: AlexB

Gry VR na licencji Marvela w planach

Jay Ong, jedna z osób odpowiedzialnych za nadzór nad grami w Marvel Entertainment, zapowiedział, że wkrótce możemy spodziewać się produkcji przeznaczonych na sprzęty obsługujące VR, których akcja rozgrywa się w popularnym komiksowym uniwersum. Niestety, nie zdradził więcej szczegółów na ten temat.

Fani komiksowego uniwersum Marvela mogą mieć powody do zadowolenia. Opowieści obrazkowe o ich ulubionych superbohaterach nadal sprzedają się całkiem nieźle, kolejne filmy należące do Marvel Cinematic Universe biją rekordy popularności, a gry komputerowe sygnowane logiem tego amerykańskiego wydawnictwa zdobywają uwagę branży. Wystarczy chociażby wspomnieć o doskonale zapowiadającym się Spider-Manie od Insomniac Games czy intrygującym projekcie The Avengers tworzonym przez Crystal Dynamics, studio odpowiedzialne między innymi za ostatnie odsłony serii Tomb Raider. Na tym jednak ambicje Marvela się nie kończą. Jak zdradził podczas wywiadu z serwisem GameSpot Jay Ong, jedna z osób sprawujących w wydawnictwie nadzór nad grami i nowymi technologiami, powinniśmy niedługo spodziewać się produkcji o superbohaterach z komiksowego uniwersum amerykańskiego giganta wykorzystujących rzeczywistość wirtualną. Niestety, na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na ten temat. Całość jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie i ciężko zapowiadać coś więcej. Kolejne informacje mają pojawić się jednak już wkrótce.

Którymi bohaterami przyjdzie nam zagrać w nadchodzących VR-owych grach sygnowanych marką Marvel? - Gry VR na licencji Marvela w planach - wiadomość - 2017-05-09
Którymi bohaterami przyjdzie nam zagrać w nadchodzących VR-owych grach sygnowanych marką Marvel?

Według słów Onga, Marvel badał możliwości wirtualnej rzeczywistości pod koniec ubiegłego roku. Wszyscy byli niezwykle zadowoleni z wyników. Dlatego też włodarze amerykańskiego komiksowego giganta są niezwykle zdeterminowani oraz podekscytowani perspektywą przeniesienia ich postaci do VR i zrobią wszystko, by te uczucia udzieliły się graczom:

To będzie ekscytujące. Naprawdę oczekujcie ogłoszeń dotyczących VR, sami nie możemy się ich doczekać. Myślę, że nasi fani oszaleją. To, co robimy, jest bowiem niesamowite.

Jak zapewnił w wywiadzie Ong, Marvel dołoży wszelkich starań, by gry na platformy VR-owe były jak najlepszej jakości. Wszystko to w myśl zasady „jeśli już coś robić, to dobrze”. Dla komiksowego giganta wirtualna rzeczywistość nie jest „zwykłą nowinką”, a pełnoprawną platformą zasługującą na unikalne doświadczenia. Wykreowanie ich ma być głównym zadaniem studiów deweloperskich wybranych do stworzenia gier VR-owych na licencji Marvela.

Zgodnie z zapewnieniami Jaya Onga, Spider-Man od Insomniac Games, który zmierza ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, będzie „jedną z najlepszych gier” dostępnych na tę platformę. - Gry VR na licencji Marvela w planach - wiadomość - 2017-05-09
Zgodnie z zapewnieniami Jaya Onga, Spider-Man od Insomniac Games, który zmierza ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, będzie „jedną z najlepszych gier” dostępnych na tę platformę.

Nie da się ukryć, że brzmi to niezwykle intrygująco. Studio RockSteady i jego Batman: Arkham VR udowodnili już, że z połączenia superbohater – rzeczywistość wirtualna może powstać coś nietuzinkowego. Pytanie tylko, czy z romansu Marvela i technologii VR faktycznie wyjdą pełnoprawne i angażujące produkcje, czy po prostu ciekawostki do sprawdzenia i zapomnienia. Z niecierpliwością czekamy zatem na zapowiedzi nadchodzących projektów.