Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 22 maja 2020, 11:03

autor: Froozyy

GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether

Firma GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether, która ma na celu zachęcenie graczy do stosowania wytycznych WHO dotyczących pandemii koronawirusa. W ramach wsparcia akcji ekipa Friendly Fire organizuje rozgrywki najlepszych polskich graczy w Teamfight Tactics.

Granie w domowym zaciszu stało się obecnie społecznie odpowiedzialnym zajęciem. Aby promować najlepsze praktyki i dystans społeczny, m.in. poprzez zachęcanie graczy do wspólnego grania online i oglądania rozgrywek e-sportowych, branża gamingowa zjednoczyła się w kampanii #PlayApartTogether, do której dołączyło także GRY-OnLine S.A.

GRY-OnLine S.A. dołącza do inicjatywy #PlayApartTogether - ilustracja #1
GRY-OnLine S.A. wspiera akcję #PlayApartTogether.

W inicjatywie biorą udział wiodące firmy z branży, takie jak Activision Blizzard, Riot Games czy Twitch, które z tej okazji przygotowały różne formy wsparcia, np. kurs online na temat projektowania gier czy nawet trzy darmowe miesiące programu Unity Learn Premium. Głównym celem WHO jest zachęcenie do zostawania w domach oraz poszerzanie świadomości o koronawirusie i wywoływanej przez niego choroby. W ramach wspomnianej akcji GRY-OnLine wspiera ekipa Friendly Fire, organizująca co dwa tygodnie rozgrywki w Teamfight Tactics, w których najlepsi gracze sprawdzają najnowsze zmiany wprowadzane do gry.

Friendly Fire odpowiedzialne jest również za ogólnopolskie turnieje w TFT oraz Legends of Runterra, organizowane we współpracy z marką E.Wedel oraz firmą Riot Games, do których w kwietniu zgłosiło się w sumie ponad 4 000 osób. Od ponad miesiąca najlepsi gracze z całej Polski walczą o nagrody o łącznej puli 41 000 złotych oraz czekoladowe puchary. Już w tę niedzielę odbędzie się finał Teamfight Tactics Spring CUP by Wedel Up!, w którym nagroda główna wynosi 8 000 złotych. Transmisję z rozgrywek będziecie mogli obejrzeć na naszym kanale Friendly Fire na platformie Twitch (który wcześniej widniał pod nazwą tvgrypl).

Warto również dodać, że Friendly Fire cały czas prężnie się rozwija. Oprócz organizowania coraz większych turniejów, rozrasta się także ekipa przy nich pracująca, na której czele stoi menadżer działu turniejów i e-sportu GRY-OnLine – Michał „Kwiść” Chwistek. Razem z nim działają m.in. komentatorzy i streamerzy Paweł „Cruiser” Klimesz, Karol „Kasar” Suchecki, Bartosz „Najc1k” Olejnik i Maciej „GXHiryu” Grabowski oraz administratorzy turniejów Mikołaj „Frosty” Baran i Paweł „Froozyy” Woźniak. Ze strony marketingowej i organizacyjnej grupę Friendly Fire wspiera Anna Ozimkowska. Na naszych streamach możecie usłyszeć także różnych ekspertów od danych produkcji, m.in. Wojtka „simply wojtek” Cetnera. Już na początku przyszłego miesiąca będziemy mieli dla Was informacje o kolejnych turniejach w ramach Friendly Fire. Aby być na bieżąco, możecie obserwować nasz profil na Twitterze lub też po prostu wyczekiwać wiadomości w newsroomie GRY-OnLine.