Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2020, 10:48

autor: Aquma

Alcatraz – tajemnicza gra Activision zmierza na PC i konsole [aktualizacja]

Brazylijski organ odpowiedzialny za przyznawanie kategorii wiekowych grom ocenił produkcję zatytułowaną Alcatraz. Ma to być gra sportowa od Activision, która w październiku trafi na PC i konsole obecnej generacji. Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że Alcatraz będzie podtytułem kolejnej odsłony cyklu Tony Hawk.

Aktualizacja:

w trakcie, gdy poniższa wiadomość powstawała, redaktorzy portalu AllGamesDelta znaleźli dowód, że Alcatraz jest nazwą kodową Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.

Alcatraz – tajemnicza gra Activision zmierza na PC i konsole [aktualizacja] - ilustracja #1

Oryginalna wiadomość:

Alcatraz – tajemnicza gra Activision zmierza na PC i konsole [aktualizacja] - ilustracja #2
Czy Alcatraz to kolejny Tony Hawk?

W SKRÓCIE:

  1. brazylijski organ przyznający kategorie wiekowe ocenił grę sportową zatytułowaną Alcatraz;
  2. tytuł zmierza na PS4, Xboksa One i pecety, a jego wydawcą jest Activision;
  3. kilka tygodni temu pojawiły się plotki o kolejnej odsłonie cyklu deskorolkowego Tony Hawk, okraszonej właśnie takim podtytułem.

Brazylijskie ciało odpowiedzialne za przyznawanie kategorii wiekowych poddało ocenie tajemniczą produkcję zatytułowaną Alcatraz, należącą do gatunku gier sportowych. Tytuł ma się pojawić 30 października na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co ciekawe, kilka tygodni temu pojawiły się informacje na temat podobnie zatytułowanej gry – kolejnej odsłony cyklu Tony Hawk (poniższy tweet).

Czy chodzi o ten sam tytuł? Jeśli tak, to sytuacja jest o tyle dziwna, że omawiany wydawca niedawno zapowiedział remake dwóch pierwszych części deskorolkowej serii – Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – który we wrześniu trafi na dokładnie te same platformy. Jeśli Alcatraz jest kolejną odsłoną cyklu, to oznaczałoby to, że w tym roku powróci on ze zdwojoną siłą. Oczywiście, 1+2 to „tylko” odświeżona wersja klasyki, ale mówimy tu o produkcjach sprzed dwóch dekad – stworzenie pełnoprawnego remake’u musi wymagać opracowania wielu rzeczy od zera.

Należy odnotować, że produkcja, która otrzymała kategorię wiekową w Brazylii, nie ma w tytule Tony’ego Hawka – być może jest to zupełnie inna sportowa gra. Na więcej informacji zapewne będziemy musieli poczekać do oficjalnej zapowiedzi – biorąc pod uwagę niezbyt odległą datę premiery, może dojść do niej niedługo.

  1. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – strona oficjalna