Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2014, 09:47

autor: Sarge

Grey Goo - data premiery RTS-a twórców Star Wars: Empire at War

Na oficjalnym forum dyskusyjnym gry strategicznej Grey Goo pojawiła się informacja, że produkcja studia Petroglyph zadebiutuje 23 stycznia 2015 roku w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Udostępniono również pierwszy materiał wideo z cyklu dzienników dewelopera.

Studio Petroglyph ogłosiło, że gra strategiczna Grey Goo będzie miała swoją premierę 23 stycznia 2015 roku. Tytuł ma być sprzedawany w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Dokładna cena nie jest jeszcze znana. Prace nad grą idą w bardzo dobrym kierunku i posuwają się do przodu szybciej, niż zakładał deweloper. Testy wersji alfa okazały się na tyle udane, że postanowiono zrezygnować z udostępnienia graczom bety. Zamiast tego twórcy chcą w pełni skupić się na dopracowywaniu swojego dzieła i szybszym wypuszczeniu końcowego produktu. Nie oznacza to jednak, że będzie on mniej dopracowany. Zespołowi Petroglyph pozostały po prostu ostatnie poprawki i nie było sensu, by jeszcze bardziej przeciągać premierę.

Przy okazji udostępniono pierwszy dziennik dewelopera, którym Mike Legg i Ted Morris ze studia Petroglyph opowiadają o fazie testów oraz początkowym odbiorze gry ze strony fanów. W najbliższym czasie planowane jest wypuszczenie kolejnych materiałów wideo tego typu, w których podejmowane mają być inne aspekty procesu produkcji.

Grey Goo to strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimacie science-fiction. Zespół odpowiedzialny za grę został założony przez twórców cyklu Command & Conquer i jest znany ze stworzenia takich tytułów jak Star Wars: Empire at War czy Universe at War: Earth Assault. Rozgrywka nawiązuje do mechanizmów klasycznych RTS-ów, a więc obejmujemy kontrolę nad jedną z trzech frakcji, a następnie budujemy bazę, gromadzimy surowce, szkolimy armie i dowodzimy nimi w trakcie bitew.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grey Goo

Grey Goo