Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 listopada 2014, 10:25

Szefowie wrogowie 2, Wielka szóstka - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend listopada to kolejna pokaźna dawka premier - przebojowa animacja Wielka szóstka kontra Szefowie wrogowie 2 i emerytowany Pierce Brosnan. Prócz tych trzech najważniejszych filmów, do kin wejdzie 6 innych propozycji. Zapraszam!

Szefowie wrogowie 2

Źródło: www.stopklatka.pl
Źródło: www.stopklatka.pl

Na świecie jest mnóstwo ludzi nie lubiących swoich szefów, ale chyba najwięcej z nich mieszka w USA – dlatego Szefowie wrogowie odnieśli tam tak ogromny sukces. Kontynuacja tej zabawnej komedii debiutuje na całym świecie tego samego dnia i od raz oszałamia obsadą - do dobrze znanych bohaterów (zabrakło jedynie Colina Farrella) dołączają Christoph Waltz i Chris Pine. Tym razem fabuła skupia się na motywie porwania dla okupu. Trójka kumpli znanych z jedynki rządzi własnym biznesem, ale gdy bezwzględna szycha próbuje ich wykoleić, mszczą się porywając mu syna (który zresztą szybko wchodzi w ten niecny interes). Zwiastuny są zabawne, potencjał ogromny, ale podobno natłok znanych twarzy nie ma uzasadnienia w scenariuszu, a cała przygoda jest dużo mniej zabawna. Czy rzeczywiście?

 1. Tytuł oryginalny: Horrible Bosses 2
 2. Reżyseria: Sean Anders
 3. Grają: Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day, Chris Pine

Wielka szóstka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Studio Walta Disneya kontynuuje dobrą passę – Wielka szóstka to bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i widzów adaptacja komiksowej serii Marvela i jednocześnie pierwsza disneyowska animacja bazująca na marce tej słynnej firmy. Genialny młody konstruktor Tadashi tworzy Baymaksa, inteligentnego i przeuroczego robota, który – w wyniku tragicznych okoliczności – zostaje najważniejszą pamiątką (i towarzyszem) dla młodszego brata Tadashiego, Hiro. Dzielny duet wraz z nowymi szalonymi znajomymi będzie musiał ocalić futurystyczne San Frantokio przed zakusami tajemniczego czarnego charakteru. Techniczna perfekcja, przeuroczy bohater, akcja, komedia i emocje – to wszystko podobno zostało umieszczone z wielką wprawą w 90 minutach seansu i bez wątpienia przekona do siebie widzów także nad Wisłą. Wiem, że ja już zostałem przekonany.

 1. Tytuł oryginalny: Big Hero 6
 2. Reżyseria: Don Hall, Chris Williams
 3. Grają (głosy oryginalne): Scott Adsit, Jamie Chung, Damon Wayans Jr.

November Man

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Twórca m.in. starego hitu z Tomem Cruisem (Koktajl), popularnego w pewnych kręgach Gatunku i Rekruta z Alem Pacino i Colinem Farrellem nadal reżyseruje – tym razem na warsztat bierze powieść szpiegowską Billa Grangera i zaprasza do współpracy jednego z odtwórców roli Jamesa Bonda. November Man to klasyczna sensacja w dobrym stylu – a przynajmniej za taką chce uchodzić. Emerytowany (a jakże) agent CIA musi wrócić do służby i zmierzyć się z byłym protegowanym (a jakże), by ocalić koleżankę po fachu posiadającą cenne informacje. Młoda krew kontra stary wyga, kilka sucharów, przewidywalnych zwrotów akcji i nieźle wyreżyserowanych scen walki i/lub pościgów. Fani tego typu kina powinni być usatysfakcjonowani, choć podobno w filmie Donaldsona brakuje świeżości.

 1. Reżyseria: Roger Donaldson
 2. Grają: Pierce Brosnan, Olga Kurylenko, Luke Bracey, Bill Smitrovich

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. 3 serca (francuski dramat o nietypowym trójkącie miłosnym),
 2. Scenariusz na miłość (Hugh Grant i kolejna komedia romantyczna – tym razem w świecie hollywoodzkich filmów),
 3. Siostry i Schiller (kostiumowy melodramat o Friedrichu Schillerze),
 4. Klątwa Jesabelle (horror – młoda dziewczyna wraca do rodzinnego domu i styka się z mroczną siłą),
 5. Kolor purpury (uznany klasyk Stevena Spielberga wraca do kin),
 6. Czasem śnię, że latam (film dokumentalny o...).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.