Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 12:42

autor: Aquma

Granie w 10240x1440 - zobacz stanowisko idealne do ciężarówek i wyścigów

Jeden z graczy przygotował stanowisko do gier wyścigowych złożone z trzech monitorów i szeregu dodatkowych akcesoriów, których położenie można zmieniać w zależności od potrzeb.

W SKRÓCIE:

  1. gracz stworzył stanowisko do gier wyścigowych, które pozwala grać w rozdzielczości 10240x1440;
  2. pozycję kierownicy, drążka do zmiany biegów i pedałów można zmieniać w taki sposób, by pasowała do różnych produkcji.

Samochodówki to jeden z tych nietypowych gatunków gier, w które co prawda można pograć na „normalnym” komputerze czy konsoli, ale w pełni rozwijają one przysłowiowe skrzydła dopiero po dokupieniu dodatkowych „bajerów” – takich jak np. kierownica. Prawdziwi entuzjaści potrafią zainwestować w podobny sprzęt naprawdę sporo pieniędzy i czasu. Najlepszym przykładem jest gracz, który stworzył stanowisko do grania w rozdzielczości 10240x1440, które można dostosować, przesuwając niektóre elementy. Taki zestaw to marzenie większości fanów Euro Truck Simulator 2 czy SnowRunnera.

Stanowisko składa się z fotela BMW E60 3 Series, kilku urządzeń firmy Thrustmaster (Thrustmaster T3PA Pro i Thrustmaster TH8A z aluminiową podstawą Mac Racing 6), kierownicy NRG ST-065 z adapterem ARD, głośników Logitech Z906 5.1, osiemnastobiegowego drążka SKRS i monitorów Samsunga (Samsung Odyssey G9 oraz Samsung Odyssey G5). Tworząc powyższy film Internauta korzystał też ze stream decku Elgato 15, zaś w samym pececie tkwi procesor Ryzen 7 3700X oraz karta graficzna Sapphire Nitro RX 6800.

Kokpit został przygotowany z myślą o SnowRunnerze, ale zaprojektowano go tak, by umożliwić także obsługę innych gier (zresztą nie tylko wyścigowych, jak dowodzi końcówka filmu). Położenie kierownicy, drążka do zmiany biegów i pedałów można zmienić w taki sposób, by odpowiadało zarówno układowi znanemu z ciężarówki, jak i temu z normalnego samochodu.

Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. Brakuje już chyba tylko wibracji, które jeszcze bardziej poprawiłyby doznania płynące z rozgrywki – ale i te pewnie dałoby się zorganizować.

  1. SnowRunner to samochodowe Death Stranding – ale bez dziwactw Kojimy
  2. SnowRunner – poradnik
  3. SnowRunner – strona oficjalna