Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2021, 13:04

Hugh Grant zagra czarny charakter w filmie Dungeons & Dragons

Hugh Grant zagra głównego przeciwnika bohaterów w filmie Dungeons & Dragons. Do obsady dołączyła również Sophia Lillis, znana z serii To.

Jak donosi serwis Deadline, do obsady filmowej adaptacji stołowej gry fabularnej Dungeons & Dragons dołączyli kolejni aktorzy. Głównego antagonistę zagra Hugh Grant, znany z takich tytułów, jak Cztery wesela i pogrzeb, Był sobie chłopiec czy Dżentelmeni.

Drugim nowym nabytkiem jest Sophia Lillis, którą mieliśmy wcześniej okazję zobaczyć m.in. w To, Małgosia i Jaś oraz To nie jest OK. Niestety, w przypadku tej aktorki redaktorzy Deadline nie byli w stanie uzyskać jakichkolwiek informacji o postaci, którą zagra.

Przypomnijmy, że w filmie wystąpią również Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith oraz Rege-Jean Page. Za reżyserię odpowiadać będą John Francis Daley oraz Jonathan Goldstein.

Informacje na temat ekranizacji Dungeons & Dragons są na razie bardzo skromne. Nie wiemy nawet, w jakim uniwersum tej marki osadzony będzie ten film.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza kinowa adaptacja D&D. W 2000 na ekrany wszedł film zatytułowany po prostu Dungeons & Dragons (u nas wyświetlany był jako Lochy i smoki). Produkcja okazała się klapą finansową i uzyskała fatalne recenzje.

Fani marki mają nadzieję, że nowa ekranizacja poradzi sobie lepiej. Wytwórnia Paramount musi wierzyć w powodzenie projektu, gdyż poza filmem ma w planach również serial. Za fabułę telewizyjnej adaptacji odpowiada Derek Kolstad, czyli scenarzysta i pomysłodawca serii John Wick. Niedawno zakończył on prace nad The Falcon and the Winter Soldier.

  1. Paramount Pictures - strona oficjalna